Mnóstwo cennych produktów, które pomagają tobie dbać o życie, mamy blisko. A więc, jeśli coś ci doskwiera, przyjrzyj się najpierw temu co zjadasz.
WSPAniałym i przystępnym dodatkiem, znanym od wieków jest czosnek.

Warzywo to szczególnie kojarzy się wam z niesamowitym środkiem na grypę, gardło i wszelkie wirusy, gdyż zawiera allicylinę, substancję, która oddziałuje niczym antybiotyk. Aczkolwiek zdarza się, że czosnek ma szansę ciebie także ochronić przed najróżniejszymi trudnościami, gdyż posiada prawidłowości, nie tylko bakteriobójcze, ale także przeciwgrzybiczne i blokuje rozmnażanie się licznych drobnoustrojów bezwzględnych dla człowieka.

Jeżeli ciekawią Cię opisywane w niniejszym tekście tematy i masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na taki temat – wejdź tu dentystyka kraków.

Nie niweluje przy tym naturalnej flory bakteryjnej, a wręcz ją odbudowuje i wspiera utrzymanie harmonii mikrobiologicznej jelit.

komfort

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com
Dobroczynne właściwości żółtego sera

Autor: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
czosnek

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Niezastąpiony suplement diety, którym jest czosnek, który również działa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, dlatego, że poszerza naczynia krwionośne i reguluje ciśnienie krwi. Na dodatek poprawia pracę umysłu i zmniejsza cykle starzenia się skóry, a nawet powiększa poziom serotoniny. Opłaca się też go używać w bitwie przeciwko rakowi, gdyż tamuje zmiany komórek, które mogą prowadzić do tej choroby.

Jedzmy zatem czosnek i nie zapominajmy, że prócz licznych właściwości zdrowotnych, sprawdza się on również idealnie jako sos, gdyż wzmacnia zalety wielu potraw.
Wykorzystujmy, zatem jego powszechny autorytet i nie martwmy się o okropny zapach, bo swobodnie zneutralizuje go natka.