Dla pięknego wyglądu kobieta może znieść doprawdy wiele. W przeszłości ubierała gorset, a dzisiaj – szpilki. Zwykle po długim dniu w szpilkach można nabawić się odcisków.

Zatem należy wiedzieć, jak je prędko zwalczać.
plaster

Autor: Denis Vahrushev
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami zdarzają się takie sytuacje, kiedy przez niewygodne buty tworzą się nam na nogach pęcherze albo odciski. Jest to bardzo irytujące, ponieważ sprawia ból. Niestety kolejnego dnia normalnie musimy pójść do pracy i podołać wszystkim obowiązkom. Jak zatem poradzić sobie z pęcherzem? Należy kupić najlepszy plaster. Przewidująca kobieta powinna mieć go stale przy sobie – tak na wszelki wypadek. Założenie niewielkiego plasterka daje błyskawiczną ulgę. Rana szybko się goi i następnego dnia prawie nie czujemy już żadnego bólu. Warto kupować takie plastry (http://www.medycynanaturalna.pl/g,8-plastry_oczyszczajace,1), które są badane dermatologicznie. W szczególności chodzi o klej, który przecież bezpośrednio dotyka skóry. Nie może on wywoływać żadnych reakcji alergicznych. Część z gazą jest zazwyczaj nasączona kwasem salicylowym, który usprawnia gojenie się rany. Ma on wpływ także na zmiękczenie naskórka oraz złuszczenie stwardniałej skóry. Plastry (vivamedica.pl/kinesiotaping) są oczywiście jednokrotnego użytku. Jednakże, powinniśmy nabywać te, które będą odporne na wodę, gdyż trzymają się one na stopie dłużej.

I jeżeli intensywnie ćwiczymy i intensywnie się pocimy lub chodzimy na basen – wodoodporne plastry także będą wtedy najmądrzejszym zakupem. Z pewnością nie pożałujemy swojej decyzji.