Każdy wie, że nasz organizm jest wrażliwy na przeróżne zewnętrzne impulsy, ale już nie wszyscy wiedzą, że istnieje szczególna gałąź medycyny, która stosuje tego typu fakt w celu zahamowania postępów choroby oraz odzyskania sprawności ruchowej.

W co poniektórych przypadkach terapia ta zapobiega także nawrotom choroby.
Ogólnie przedmiot biorąc, fizjoterapia to bardzo obszerna nauka, jest związana z rehabilitacją medyczną i można ją podzielić na parę działów. Zalicza się do nich przede wszystkim terapia ręczna, która wykorzystuje prawidłowe działanie bodźców kinetycznych i mechanicznych. Istnieje także stosująca działanie ruchów kinezyterapia czy też funkcjonowanie różnych naturalnych czynników balneoterapia. Oddziaływanie tak zwanych bodźców mechanicznych używa pozornie tylko zwykły masaż leczniczy, a oddziaływanie na nasz organizm specyficznego klimatu – klimatoterapia. Funkcjonuje jeszcze przykładowo hydroterapia, która (jak wskazuje nazwa), wykorzystuje oddziaływanie na nasz organizm wody. Należałoby dodać, że jeżeli bodźce zostaną stosownie dobrane, spowodują w organizmie oczekiwaną reakcję, np. produkcję należytego hormonu. Poza tym prawidłowo dobrane zabiegi zwiększają wydolność organizmu i stymulują go do efektywniejszej walki z dolegliwościami.
suplement diety

Autor: Lidl
Źródło: Lidl
Bez fizjoterapii Rehabilitacja mogłaby być niezwykle ciężka. Właściwe pobudzanie tkanek mięśniowych pomaga w powrocie do zdrowia, zwiększa sprawność i zakres ruchu, zwalcza ból oraz stan zapalny i przyspiesza czynności poszczególnych organów.

Dzięki fizjoterapii procesy leczenia odbywają się o wiele prędzej oraz sprawniej, gdyż przywracana jest właściwa długość i elastyczność tkanek. Należy podkreślić, że fizjoterapia (więcej w temacie) jest ponadto w większym stopniu skuteczna, kiedy wspiera ją zdrowa dieta.