Nie trzeba zmieniać domu w aptekę, ale apteczkę domową warto mieć. Trzymane pod ręką kompresy mogą uratować życie. Zaś podane odpowiednio wcześniej farmaceutyki mogą pomóc ustrzec się wizyty u lekarza.
Przeczytaj, co musi znaleźć się w apteczce domowej.

Skład domowej apteczki zależy tak naprawdę od potrzeb domowników. Jeśli służyć ma jednostce cierpiącej na przewlekłe choroby, musi się w niej odnaleźć zasób zażywanych farmaceutyków na przynajmniej najbliższy tydzień. Na pozostałą treść apteczki domowej, tak samo jak u osób nie cierpiących na przeciągłe dolegliwości, muszą składać się panacea konieczne w przypadku naglących dolegliwości. Na liście owej muszą się znaleźć: termometr, jodyna, plastry z opatrunkiem, plaster – rzuć okiem – bez opatrunku, opatrunek, leki przeciwbólowe jak też przeciwgorączkowe.

Chciałbyś przeczytać inne interesujące posty? Zachęcamy w takim razie na stronę twórcy. Tam czekają na Ciebie dokładne wiadomości.

Bez względu na choroby mieszkańców oraz skład domowej apteczki, warto pamiętać o systematycznym monitorowaniu dat przydatności do spożycia zawartych w niej leków. Na farmaceutykach, jakie trzeba zużyć przed upływem określonego czasu od otwarcia, warto napisać mazakiem odpowiednią datę.

piegi na kolanach

Autor: DesultoryMe
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwe przechowywanie medykamentów jest bardzo ważne, natomiast nieprzestrzeganie obowiązujących zasad może się źle skończyć. Każdy z nas trzyma w domu środki przeciwbólowe, przeciw grypie oraz odkażające. Mnóstwo z nich możesz przechowywać długo.

Ale w domowych apteczkach przechowujemy też lekarstwa pozostałe po niedokończonych kuracjach. Farmaceutyki nagromadzane są przez całą familię. Nie wiadomo po co je magazynujemy, prędko zapominamy, jakie było ich początkowe użycie.