Mnóstwo małych dzieci to niestety niejadki. Wiele rodziców posiada z tym nie lada problem. Jak więc radzić sobie z owym problemem? Co zrobić, aby zachęcić pociechę do jedzenia? Służymy fachową poradą.
Dzieciaki kochają słodycze.

Niestety, ogromna większość z nich nie jest rzecz oczywista zdrowa. Jednakże są pożywne produkty spożywcze, które dzięki obecności cukru, są chętnie jedzone przez pociechy. Przykładem może być masło orzechowe. Jest ono nie jedynie smakowite, ale i – dzięki obecności orzeszków i czekolady, również sycące i pożywne.

Czy potrzebujesz następnej dawki takich wiadomości podanych w podobnie wygodny sposób? Nic trudnego – kliknij ten link – zalecamy tę stronę.

Dlatego jeżeli dzieciak odmawia śniadania, warto spróbować podać mu kanapkę z masłem orzechowym.

Kolejnym przykładem produktu, jaki może zachęcić dziecko do jedzenia, są płatki. Normalne płatki kukurydziane nie są zazwyczaj ulubieńcem dzieci, lecz jeżeli zostaną one pomieszane z czekoladą, okażą się pysznym, a przy tym pożywnym śniadaniem. Płatki czekoladowe posiadają błonnik oraz inne składniki odżywcze, jakie odnajdziemy w „tradycyjnych” płatkach, a poprzez czekoladę, są z chęcią spożywane przez dzieciaki.
fototerapia

Jak przymusić dzieciaki do jedzenia warzyw? Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę, jak niełatwe to zadanie. Mnóstwo dzieciaków wręcz nie znosi warzyw i owoców. Aby zachęcić je do ich spożycia, dobrze spróbować podać dziecku warzywa oraz owoce w innej formie – smakowitego jogurtu, zdrowego soczku lub ewentualnie przecieru przykładowo w naleśnikach.

Sporo dzieci chętniej zajada warzywa, kiedy są one powycinane w fantazyjne wzory, np. w serduszka, buzie czy słoneczka. W ten sposób podane na kanapce ogórki czy papryka są o wiele chętniej jedzone.