Dla co poniektórych ludzi ciekawą nowinką może zostać fakt, że stomatolog to doktor, jaki posiada o wiele większą wiedzę niż lekarz, jaki przyjmuje w gabinecie dentystycznym. Jest tak dlatego, że ten pierwszy może zajmować się ogólną jamą ustną (np.

także dziąsłami), natomiast doktor o specjalności dentystycznej jedynie naszym uzębieniem.
Jest to więc doktor (tylko lekarz Alergolog Anna Babik-Kaniak) specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i uleczaniem chorób uzębienia. Należałoby wspomnieć, że w tej specjalności również następuje ciągły postęp wiedzy i wykorzystywanych technik. Dla przykładu plomby są dziś eleganckie, nie powodują uczulenia oraz co najważniejsze leczą bardzo uciążliwą próchnicę. Należy pamiętać o tym, że warunkiem utrzymania zębów w świetnej formie musi być nie tylko codzienna higiena jamy ustnej. Niezbędne są również cykliczne (raz na pół roku) wizyty u takiego lekarza jak dentysta. Dzięki temu w porę można znaleźć zmiany w uzębieniu oraz efektywnie zwalczać próchnicę.
dentysta

Autor: Gloria Bell
Źródło: http://www.flickr.com
To istotne również dla strachliwych pacjentów, gdyż im większy uszczerbek, tym więcej cierpienia, zdenerwowania oraz pieniędzy musi kosztować jego wypełnienie. Współczesna dentystyka oferuje dużo materiałów do wypełnień, czyli plomb. Ich obowiązkiem jest uzupełnienie zepsutych tkanek zębów i zabezpieczenie przed dalszym postępowaniem próchnicy. Prawidłowo zabezpieczony ząb mógłby posłużyć przez długi czas. Dlatego też kontrole u tego typu specjalisty nie należy zbyt odwlekać, ponieważ nie da to nic dobrego.

Ponadto leczenie zapobiegawcze albo na wczesnym etapie bardzo przyspiesza oraz ułatwia proces całego leczenia. Z tego też powodu musimy przynajmniej raz na 6 miesięcy chodzić do tego typu lekarza na wizytę kontrolną.