Wielu dąży do bycia właśnie takim wszelakimi dostępnymi środkami. Jedni trenują, by zatrzymać zgrabną sylwetkę, porzucają nałogi, by cera odzyskała młodzieńczy blask, następni z kolei idą o krok dalej i korzystają z innowacyjnych rozwiązań chirurgii plastycznej, poddając się wszelkim zabiegom.

kosmetyka

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com
W tym względzie nie ma miejsca na obawę – chęć bycia pięknym jest silniejsza.
W tej gonitwie za pięknem całkowicie pomijamy fakt, że wśród nas są jednakże i takie osoby, które czują się nieszczęśliwe z powodu bardzo różnych defektów urody. Czasem zmagają się z nimi od urodzenia, nieraz również są one skutkiem niebezpiecznych wypadków. Zauważalny gołym okiem mankament urody może totalnie zrujnować jakość życia i zabić uczucie atrakcyjności na zawsze. Zabierające uroku blizny, bardzo małe piersi u kobiet, brzydki, garbaty nos – to tylko niektóre defekty, które kradną całą uciechę życia. Na szczęście medycyna estetyczna w bardzo wielu przypadkach potrafi sobie z nimi poradzić. Bardzo duże blizny jest możliwość zlikwidować laserem – to jasne to może być bolesne, ale ile szczęścia może dostarczyć, nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić. Człowiek, który przez wiele lat czuł się nieatrakcyjny, ma sposobność poczuć się o wiele ładniejszym, jeżeli pozbędzie się choćby znienawidzonej blizny, lub też bardzo brzydkiego nosa.
prezent

Autor: Airnaturel
Źródło: www.airnaturel.pl
Takie zlikwidowanie defektu to nie wyłącznie aspekt estetyczny. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na aspekt samej psychiki. Zlikwidowanie widocznego defektu bardzo podnosi wartość samego siebie.

Uzbrojeni w bardzo dobre zdanie o sobie, możemy góry przenosić. Zasada bywa prosta – ładni są zawsze bardziej pewni siebie i z tej przyczyny prawie wszystko im w życiu wychodzi.