Niejeden z nas zaglądając do kawiarni czy baru nie ma świadomości tego, jak dużo organizacji i pracy wymaga prowadzenie takiego biznesu. Rzecz jasna podstawą są odpowiednie sprzęty kuchenne, do przygotowania jedzenia i trzymania składników.

Bazar z owocami

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Ale je wystarczy raz kupić, a następnie trzeba je jedynie czyścić i ewentualnie naprawiać, gdy ulegną awarii. Znacznie więcej zachodu jest przy codziennym dostarczeniu niezbędnych surowców, z jakich te posiłki będą przyrządzane. Zakupy surowców muszą być robione na bieżąco, bo po pierwsze ciężko by było zmagazynować to wszystko, a po drugie jest dużo składników, które szybko się psują.

Butelkowanego mleka czy niektórych owoców nie da się trzymać całymi tygodniami, bo mogłyby się zepsuć, a użycie takich skończyłoby się poważnym zatruciem.poczytaj więcej rehabilitacja kręgosłupa kraków rehabilitacja kręgosłupa krakówRzecz jasna sporą część stosowanych w kuchni rzeczy można bez większego problemu przechowywać dłużej, dlatego też rolą pracowników zajmujących się zaopatrzeniem jest takie planowanie wszystkich zakupów, żeby nic nie brakło kucharzom.

Warzywa na stole

Autor: Emily
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra kuchnia opierać się powinna na dobrych produktach, nawet najlepsi szefowie kuchni blado wypadną, kiedy do pracy będą mieli kiepskie składniki. Dlatego też we wszystkich kuchniach główną rzeczą musi być poznajdywanie solidnych dostawców, którzy będą oferować żywność doskonałej jakości. Oczywiście z powodu ogromnej różnorodności składników trudno się opierać tylko na jednym dostawcy (ważne źródło na

W większości restauracji gastronomia zakupy opierają się na współpracy z jedną z sieci handlowych albo spożywczą hurtownią. Przede wszystkim przy tego typu współpracy można liczyć na dużo lepsze ceny niż przy detalu, a oprócz tego z reguły się kupuje opakowania zbiorcze. W sklepach takich najczęściej można kupić produkty pakowane, z dłuższą datą ważności, choć proponują one również świeże owoce oraz warzywa. Lecz wielu szefów kuchni owoce i warzywa dużo bardziej woli kupować przykładowo na placach targowych czy u zaprzyjaźnionych rolników, ponieważ smak ich będzie jednak znacznie lepszy niż tych ze sklepu.