Chaos, przeterminowane specyfiki, nienależyte warunki składowania – tak na ogół wyglądają nasze apteczki domowe. Aptekarze nazywają je wręcz składami specyfików, bo Polacy mają niestety tendencję do nabywania leków na zapas i trzymania ich całymi latami.

A powinny być w niej specyfiki pierwszej potrzeby, jakie przyjmujemy w dolegliwościach pojawiających się nagle jak też środki opatrunkowe. Jeśli jest to apteczka osoby cierpiącej na choroby długotrwałe, nastręczające codziennego zażywania lekarstw, powinna zawierać minimum tygodniowy zasób tych medykamentów. Nie ma natomiast potrzeby nagromadzać zbytecznych zapasów lekarstw.
zmysł

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
W apteczce domowej muszą znaleźć się: lekarstwa o działaniu znieczulającym a także przeciwgorączkowym, najodpowiedniej paracetamol oraz ibuprofen dla osób dorosłych w tabletkach, dla maluchów w syropie czy też czopkach Również leki przeciwbiegunkowe, dla przykładu węgiel w pastylkach, leki zapobiegające odwodnieniu, elektrolity w saszetkach z probiotykiem lub bez. W naszej domowej powinny się znaleźć także farmaceutyki przeciwalergiczne, jeżeli w domu są osoby mające alergię na cokolwiek, ogromna gama leków dostępna jest bez przepisu lekarza (tabletki, krople do nosa oraz oczu, maści).

Sądzisz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeśli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do pokrewnej tematyki.

Leki na szeroko rozumiane dolegliwości pokarmowe w rodzaju niestrawność, wzdęcia, skurczowe stany.

Koniecznie w apteczce domowej powinny się również znaleźć medykamenty osłabiające oznaki przeziębienia (środki z paracetamolem lub kwasem acetylosalicylowym pojedyncze lub złożone), krople do nosa bądź inhalacji, syrop bądź pastylki na kaszel mokry i suchy, dla przykładu Theraflu kaszel, tabletki czy też sprej na ból gardła, środek do nacierania w przebiegu przeziębienia.