Fizyczna aktywność to jeden z najważniejszych czynników zdrowego stylu życia. Już od ponad pół wieku lekarze sportowi i kardiolodzy starają się uświadamiać nam jak dużą rolę odgrywa prewencja ruchowa w umacnianiu zdrowia , formy psychicznej, polepszaniu wydolności oraz zapobieganiu wielu chorobom metabolicznym.

Dzisiejszy tryb pracy sprzyja eliminacji fizycznej pracy jak też ogólnej bezczynności ruchowej. W krajach rozwiniętych coraz trudniej odnaleźć ludzi wykonujących intensywną pracę mięśniową. Odmienił się do tego styl spędzania wolnego czasu, który niestety coraz to mniej sprzyja praktykowaniu sportu i fizycznej rekreacji.
aktywność fizyczna

Autor: wikipedia
Bez wątpliwości najogromniejsze znaczenie dla promocji zdrowia mają zorganizowane zajęcia sportowe, gdyż nie jedynie charakteryzują się najwyższą efektywnością w zakresie poprawy zdrowia cielesnego, ale również oddziałują na płaszczyznę psychiczną (odczuwanie radości z ruchu, kształtowanie samodyscypliny, czerpanie frajdy z twórczej pracy nad własnym ciałem i umysłem) oraz – więcej info – społeczną (umacnianie więzów koleżeńskich). Naukowa literatura na przestrzeni ostatnich dekad zaprezentowała niezwykle duży materiał poświęcony po treningowym zmianom w funkcjach oraz strukturach ludzkiego ciała.

Systematyczna aktywność fizyczna nie tylko oddziałuje stymulująco na prawidłowy wzrost oraz rozwój w czasie dzieciństwa oraz młodości lecz również zapewnia podtrzymanie zdrowia w wieku dojrzałym, spowalnia procesy starzenia oraz łagodzi niedomagania starszego wieku. Szczególnie wiele uwagi poświęca się funkcji aktywności cielesnej w kształtowaniu kondycji układu sercowo-naczyniowego. Bezsprzecznie – sport (trening siłowy wrocław) to zdrowie!