Tenis jest sportem na dzień dzisiejszy coraz bardziej popularnym. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce panowało zazwyczaj zdanie, że jest to dyscyplina wyłącznie dla zamożnych osób, a więc w pewnym sensie elitarna. Ta tendencja z wolna się odwraca i obecnie coraz więcej ludzi młodych i starszych decyduje się na wypróbowanie własnych sił na korcie. Tenis bez wątpienia jest dyscypliną która wymaga dużej siły, a przy tym poprawiającą koncentrację i formę.

tenis

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też niektórzy ludzie podejmują decyzję o nauce gry w tenisa w celu wypracowania idealnej sylwetki. Tenis należy bowiem do takich sportów, przy których gracz się bardzo męczy i w ten sposób traci wiele kalorii. Nauka tej dyscypliny najczęściej nie jest bardzo długa i problematyczna, rzecz jasna bardzo dużo uzależnione jest jednak od kondycji zawodnika. Dla zawodników, którzy uprawiają tenis od długiego czasu i są w tym na wysokim poziomie, coraz większe znaczenie ma sprzęt używany podczas gry. U niektórych już na samym początku rodzą się pytania, w pierwszej kolejności o dobór odpowiedniej rakiety tenisowej.

Aspekty, jakie należy brać pod uwagę

Rakieta tenisowa jest przyrządem, którego kupno wymaga przemyślenia wielu spraw. Oczywiście dla sporej liczby osób zasadniczą kwestią ograniczającą jest zasobność portfela (zobacz najlepsze rakiety tenisowe). Na szczęście rakiety do tenisa mają znaczną rozpiętość jeśli chodzi o ceny i szczególnie początkujący nie muszą od razu decydować się na te najdroższe. Również za niższą cenę można

tenis

Autor: adidas
Źródło: adidas

dopasować wyspecjalizowaną rakietę. Jej cechy uzależnia się w pierwszej kolejności od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby uprawiającej ten sport raz na jakiś czas rozsądnym wyborem będzie rakieta tańsza. Ponadto iatotna jest także płeć gracza i wiek, odmienne są bowiem rakiety dla najmłodszych, a osmienne dla dorosłych.

Dla wieloletnich graczy

Amatorzy tenisa, którzy grają już od wielu lat, zazwyczaj sami powiadają wiedzę jaki sprzęt dobierać do swoich możliwości. Oprócz tego sportowcy zawodowi najczęściej mają swoje ulubione modele, do których są przywiązani. Należy dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i znanych marek zazwyczaj mają też odpowiednio wyższe ceny. Niektóre z nich sięgają nawet pułapu kilku tysięcy złotych – znacznie więcej zobaczysz na www na