Ogólnie, poczęcie dziecka wcale nie jest takie łatwe, jak się niektórym wydaje. Czas płodności jest niedługi, od dwunastu do dwudziestu czterech godzin. Przez takie coś bardzo dużo par, tych, jakie nie stosują koncepcji, a często uprawiają seks, tylko w 50% przypadków zostaje rodzicami w ciągu roku.

leczenie niepłodności częstochowa

Autor: PR-ZONE
Źródło: pr-zone.pl
Duży problem pojawia się wtedy, jak po roku prób (przy normalnym współżyciu oraz braku antykoncepcji) nie możemy począć dziecka.

Nierzadko o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na bazie recenzji. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury (amilado.pl/) podobnego artykułu.

W tej sytuacji mówimy o niepłodności. Jeżeli chcemy to zmienić, warto bardzo szybko spotkać się z odpowiednim specjalistą, by zdiagnozować przyczynę naszych problemów.

bank komórek jajowych

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To niezwykle ważne, bo najlepsze rezultaty są wtedy, jak przyczyna niepłodności jest wykryta jak najwcześniej. Maksimum płodności u kobiety jest największy od 20 do 25 roku życia, niestety po 30 roku życia szanse na ciąże stopniowo się zmniejszają. Miejmy na uwadze więc, ażeby zgłaszać się do najbardziej profesjonalnych klinik, które pomogą nam w tego typu kłopotach, a jeżeli leczenie niepłodności Częstochowa będzie najlepszą do tego lokalizacją – leczenie niepłodności Częstochowa.
Powinniśmy pamiętać, że niezależnie od tego, jak prezentuje się przyczyna i kto odpowiedzialny jest za te problemy (niepłodność żeńska, męska, a może obojga partnerów), to zdecydowana większość par, które zaczynają leczenie są później rodzicami. Co ciekawe, specjaliści twierdzą, że osoby stale niezdolne do poczęcia potomstwa, tzw. bezpłodne osoby, to tylko 3-5% odsetek społeczeństwa – bank komórek jajowych.

Jest bardzo dużo metod, za pomocą których możemy począć potomstwo, jak np. bank komórek jajowych, ale to lekarz (sprawdź ten gabinet dentysty i stomatologa) wybiera najlepszą metodę, jaka powinna nam pomóc uzyskać potomstwo.