Pożądanie radości jest podstawową cechą, którą pragnie przyswoić sobie każdy człowiek. Któż nie pragnie szczęścia i spełnienia? Każdy przecież ją by chciał, bo radość pomaga pokonywać trudny, które stawia życie. Mimo tego, że tak wiele osób chce osiągnąć radość, to wszakże niewielu je realizuje. Co jest tego powodem?
Niedawno naukowcy zrobili badania, aby stwierdzić co jest przyczyną szczęścia.

przejażdzka rowerowa

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
W efekcie wyodrębnili dziesięćwyznaczników, które czynią ludzi spełnionymi. Nazwali je dekalogiem. Otóż podstawowym jego przykazaniem był nakaz: ruszaj się! Sport i rekreacja są podstawowym czynnikiem, który u wielu ludzi generuje poczucie spełnienia. Dlatego zaleca się indywidualnie lub w w większej grupie trenować sport – tak jak tu – paintball na Nie można szukać wymówek. Powinno się działać. Do uprawiania sportu nie potrzeba dużo. Wystarczy dres, obuwie sportowe i można biegać lub jeździć na rowerze. Koszta są więc znikome, a radość przeogromna (przykłady: ).

Oczywiście najefektywniej uprawiać sport z kimś, gdyż wtedy przychodzi to o wiele prościej. W niewielkim odstępie czasu zbudowano w Polsce dużo obiektów sportowych, które umożliwiają trenowanie sportu każdemu. Warto więc wykorzystać szansę darmowego uprawiania sportu. Na tak zwanych „Orlikach” można nie tylko pograć w koszykówkę, ale przede wszystkim w popularną piłkę nożną czy obecnie popularną, za sprawą polskich siatkarzy, piłkę siatkową. W wielu miastach dzięki tym obiektom sportowym został niebywale mocno spopularyzowany tenis. Chociaż koszt nabycia rakiet tenisowych nie jest najmniejszy, gdyż wynosi od około 200 zł, to jednak można przecież nabywać je używane. Korzystając z „Orlików” można owe rakiety pożyczyć za darmo, co czyni ten sport osiągalnym dla każdej osoby.

Natomiast w okresie jesieni czy zimy dobrą alternatywą są aquaparki czy baseny. Ogólnie pływactwo jest dość mocno polecane przez lekarzy, ponieważ jest sportem, który poprawia wydolność organizmu nie obciążając go nadmiernie. W akwaparkach są się nie tylko baseny, gdzie można pływać. Są tam też sauny. Toteż można poprawić sobie samopoczucie i zadbać o sprawność fizyczną. Ogromnym plusem tego miejsca są zjeżdżalnie i inne atrakcje, które czynią je atrakcyjnym zarówno dla dzieci.