Kiedy powinniśmy pomyśleć o odwiedzinach u psychologa? Kiedy poczujemy, że to już jest ten moment, iż nic nam nie pomaga i powinniśmy odwiedzić tego specjalistę? Objawów tego stanu może być bardzo dużo, jednakowoż to my musimy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: czego oczekujemy od takiej wizyty. Dlaczego to tak bardzo istotne?

Wiele z nas decyduje się na wizytę u psychologa, chociażwłaściwie nie wie w jakim celu. Najgorsza jest motywacja w stylu: to dziś modne. To wiadoma droga donikąd, ponieważ do fachowca powinny chodzić osoby, jakie mają określone problemy albo…cele. Owszem, to może niektórych zdziwić, ale psycholog czy psychiatra to nie jedynie specjalista od problemów, lecz także od osiągania mierzalnych celów.

Jeśli stworzony tu wpis wciągnął Cię i pragniesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/terapia-dla-par/), gdzie jest sporo wątków.

Przykład? Chcemy być mniej nieśmiali, planujemy poprawić autoprezentację, a może bardziej radzić sobie z niepokojem. To dla niektórych mogą być problemy, które przeszkadzają w wielu sytuacjach, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie uniemożliwiają funkcjonowania (no chyba, że często jesteśmy w takich sytuacjach, przykładowo mamy taką pracę).

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeśli określimy sobie cel przed terapią mamy szanse na najbardziej wymierne rezultaty. W przypadku problemów sprawa jest bez wątpliwości: decydujemy się na wizytę, gdyż pragniemy pomocy. Skoro sobie nie możemy sami dać rady, to potrzebujemy kogoś, kto spojrzy z dystansu, osoby, która zna się na ludzkich problemach, która nas zrozumie. Idziemy się więc do psychologa, np. gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, z czym mamy problem, jakie mamy objawy, w których sytuacjach występują – http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/.

Często osoby na początku boją się mówić o wszystkich problemach, ponieważ niektóre są dość dziwne (przykładowo odruchy wymiotne lub parcie na stolec), ale dla psychologa to są sprawy zwyczajne. Pamiętajmy, iż te objawy bardzo dużo mówią mu o naszej psychicznej kondycji, więc ażeby terapia była jak najbardziej wymierna nie warto nic ukrywać. Jak więc odczuwasz, że możesz skorzystać dzięki takiej terapii, to już dzisiaj zapisz się na pierwszą wizytę. Tym bardziej jak masz życiowy kłopot, nie zwlekaj i się nie obawiaj. Wiele osób już korzystało z takiej pomocy i rzeczywiście to zmieniło ich życie, dlatego warto się przełamać.