Palenie papierosów jest tak nagminnym zwyczajem, że nierzadko nie zwracamy wręcz uwagi na palaczy w naszym otoczeniu. W zeszłych latach sprawa ta trochę się modyfikuje, gdyż szerokie kręgi zataczają kampanie antynikotynowe.

Prawdą jest jednak, że powstrzymanie palenia w knajpach, klubach czy w innych pomieszczeniach użytku publicznego nie niweluje tego zwyczaju całkowicie.

Abstrahując od tradycyjnych, sprzedawanych w paczkach papierosów, rynek przedkłada nam także inne rozwiązania. Co znaczące, są one częstokroć mniej kosztowne i w wyższym stopniu miłe dla środowiska. Mowa tu przede wszystkim o własnoręcznym skręcaniu papierosów, wykorzystując do tego tytoniu wolnego od substancji smolistych. Tytoń zawija się w polecane gilzy, inaczej specjalne bibułki, jakie łatwo palą się, nie pozostawiając zbędnych odpadów. Mogą one mieć formę rozłożonych arkuszy, które po ułożeniu tytoniu należy skleić. Niejednokrotnie dla wygody użytkownika mają jednak postać tutki, którą wypełnia się w ten sposób, iż nadziewa się susz od jednego ujścia tutki do drugiego, tak by ułożony był możliwie gęsto. W każdym razie sprawdzony producent gilz pakuje najczęściej po kilkadziesiąt ewentualnie kilkaset sztuk w bloczku, tak aby starczyły na więcej.
sportowcy

Autor: VirtualErn
Autonomiczne produkowanie papierosów jest nie tylko tańsze. Prezentuje swoisty ceremoniał, który musimy spełnić przed przystąpieniem do dalszej części, czyli delektowania się zaciąganym dymem. Można to wykonywać na bieżąco, w miarę potrzeby, ale można także wyprodukować więcej skrętów i włożyć je do przyzwoitej papierośnicy. Pomocą są w stanie być dla nas maszynki do robienia papierosów, jakie dokładnie i ekspresowo napełniają papierowe tutki tytoniem.

Urządzenia takie są malutkie i lekkie, a ich metoda działania jest niewymownie prosta. Można więc wygospodarować czasami jeden wieczór na otrzymanie na własny użytek nawet kilkuset papierosów!