Powtarzające się rejestracje w gabinecie dentystycznym są niewyobrażalnie ważne, gdyż dzięki nim zapewniamy zdrowie zębów i dziąseł. Warto więc pamiętać, że u stomatologa powinniśmy pojawiać się najlepiej co pół roku. Jeśli będziemy mieć to na uwadze to chyba pewne, że będziemy mieli mało ubytków, więc nie spotka nas leczenie czy wyrywanie zębów. Kontrola co pół roku, to standardowa wizyta, która składa się z dwóch części. Jednym z nich jest badanie okresowe, drugą mycie jamy ustnej.Należy udać do dobrego eksperta jak stomatolog Warszawa Ursynów.

gabinet dentystyczny

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze ekspert powinien zobaczyć, czy w przestrzeni zęba nie pojawiły się ubytki jak również czy na zębach nie pozostała się płytka nazębna lub kamień nazębny. To ważne, gdyż płytka nazębna jest niemal niewidoczna ipokryta warstwą bakterii. Jeżeli nie zostanie zredukowana, może twardnieć i zamienić się w kamień nazębny. Ponadto, szczotkowanie zębów czy czyszczenie ich nicią dentystyczną z pewnością nie usunie kamienia nazębnego, a tworzenie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego może spowodować kłopoty z higieną jamy ustnej.

Kontrolowany jest także stan dziąseł przy pomocy specjalnego urządzenia do pomiaru przestrzeni pomiędzy uzębieniem a dziąsłami. Jak dziąsła są zdrowe, te przestrzenie są zwyczajnie płytkie, odwrotne w innej sytuacji, czyli w momencie kłopotów z dziąsłami, stają się one wówczas przestronniejsze. Jednocześnie, należy nie zapominać, że właściwy wspaniały dentysta przypomni, że mycie uzębienia,jak również oczyszczanie ich nicią dentystyczną znacznie ułatwia likwidowanie płytki nazębnej, jednocześnie w taki sposób nie pozbędziemy się kamienia nazębnego. W momencie oczyszczania zębów z kamienia nazębnego specjalista stosuje specjalne elementy, z kolei taki zabieg to skaling, czyli likwidowanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z naszego uzębienia.

Po skalingu musimy wykonać zabieg polerowania powierzchni zębów. Najczęściej do tego celu używa się piaszczystą pastę. Służy on likwidowaniu przebarwień z powierzchni zębów. To zupełne podstawy, o których należy pamiętać,równocześnie szukajmy najlepszych fachowców jak stomatolog Ursynów.