Próchnica jest bardzo poważnym problemem wśród naszego społeczeństwa. Pomimo bardzo dużej liczby past i zaawansowanych technologicznie szczoteczek w dalszym ciągu wielu ludzi ma sporo ubytków w zębach. W znacznym stopniu wynikać to będzie nie z tego, że nie będzie nic do mycia, ale z powodu mycia niedokładnego czy niestarannego.

dentysta podczas pracy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu istotne jest, żeby przynajmniej raz na rok pojawić się u stomatologa na profilaktycznej kontroli (zrewiduj tą profilaktykę). Jeśli zostaną znalezione wtedy jakieś dziury, to można je będzie szybko załatać. Nie warto z tym czekać za długo, ponieważ nieduże dziurki mogą się szybko zmienić w duże, a jeżeli ubytek dotrze do nerwa, to mogą się zacząć bardziej poważne sprawy.

O ile zwykła plomba może kosztować najwyżej dwieście złotych, to jeżeli potrzebne będzie leczenie kanałowe, to koszty te mogą być znacznie wyższe. Sama plomba będzie więcej kosztować, gdyż będzie znacznie większa niż przy niewielkiej dziurce, a dodatkowo trzeba będzie jeszcze wypełnić w zębie kanały. Leczenie kanałowe do tanich nie należy, szczególnie jeśli chciałoby się to robić pod mikroskopem, dlatego też najlepiej po prostu do takich sytuacji nie dopuszczać.

Jeśli już pojawi się jednak konieczność leczenia kanałowego, to należy się zastanowić, jakim sposobem ma to być wykonane. Klasyczne leczenie polega na tym, że dentysta AuriDent za pomocą specjalnego wiertła rozszerza i opracowuje kanały, na koniec wypełniając je odpowiednią substancją. Lecz wszystko robione będzie rękami i tak naprawdę nieco na wyczucie, bo przy takim zabiegu w zasadzie niewiele można zobaczyć.

dziewczynka u dentysty

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
W efekcie okazuje się czasem później, że kanały nie są do samego końca opracowane, albo co gorsza któryś z nich będzie przepchany. Z tego też powodu jeżeli chce się to mieć wykonane porządnie, to najlepszym wyjściem będzie leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu. Przez wykorzystanie mikroskopu lekarz będzie mógł precyzyjnie zobaczyć, co się dzieje w kanale i jak należy go opracować- aurident.pl/endodoncja.htmlDzięki temu można radzić sobie z sytuacjami, które przy standardowym leczeniu wymagałyby po prostu usunięcia zęba.