Chyba nie ma innego lekarza, którego tak bardzo się obawiamy. Wizyta u stomatologa przyprawia nas o ciarki na plecach. Najśmieszniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą głównie dojrzali ludzie. Czy to jednak dostateczny powód, aby nie zaglądać do stomatologa w ogóle? Najnowsze statystyki są przerażające. Większość rodaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że również nasze pociechy mają próchnicę.

Gabinet ortodontyczny - Clinident.pl

Autor: Materiały prasowe

Troska o uzębienie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Bardzo często nie wiemy o tym, ale nadpsute zęby mogą powodować inne schorzenia. Wystarczy zacząć od tego, że są zbiorowiskiem bakterii, a stąd już krótka droga do infekcji. Nieleczone zęby gniją, co także nie oddziałuje dobrze na ogólną kondycję naszego organizmu. Stąd też, dla naszego dobra, musimy błyskawicznie zacząć leczenie.

Wybielanie zębów - Clinident.pl

Autor: Simple
Źródło: Simple

Wybielanie zębów - zębów - U dorosłych, którzy za długo przekładali wizytę u dentysty, nierzadko nie da się uratować wszystkich zębów. Straty są za wielkie i należy zęba usunąć. Ale z resztą doświadczony [TAG=stomatolog

Autor: Simple
Źródło: Simple

poradzi sobie z pewnością. Dzisiejszy gabinet stomatologiczny wiele się różni od tego z okresu naszego dzieciństwa. Obecnie jest on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który łagodzi ból do minimum. Poza tym, myśl naukowa poszła tak bardzo do przodu, że możemy już naprawić wielkie ubytki. Wykorzystuje się wiele nowoczesnych wynalazków, takich jak implanty Wrocław. Dla tych, którzy finansowo mogą sobie na tego typu koszty pozwolić, istnieje stomatologia estetyczna, która może przywrócić naszym zębom blask, a nam pewność siebie. Dużo ludzi ma duże kompleksy na temat swojego uzębienia. Od dawna wiadomo, że zdrowy, wspaniały uśmiech przyciąga innych. Dlatego warto bardzo się postarać, byśmy mogli się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem jak najdłużej.

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samodzielnie zadbać o piękne zęby. Podstawowa reguła to szczotkowanie zębów po jedzeniu. Jeśli nie posiadamy przy sobie szczoteczki, można żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy porządnych past. Nie zapominajmy też o nitkowaniu przestrzeni między zębami.