Od dawna jasne jest, że zwierzęta są w stanie pomóc w odpowiednim rozwoju maluszków i mogą też pomóc w swoistego rodzaju wyciszeniu i uspokojeniu się ludziom starszym. Nie bez powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta.

Nie chodzi jedynie o zdyscyplinowanie dzieci do np. systematycznego wyprowadzania psiaka, ale zwierzę prowadzi do tego, że w mieszkaniu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej najlepszym zwierzęciem okazuje się koń. Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka profesjonalna hipoterapia potrafi zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, mniej więcej tak samo istotny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu czuje się pewnie i dobrze. Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego typu zaburzeniami. Hipoterapia świetnie wspomaga różne inne rehabilitacje. By hipoterapia przyniosła oczekiwane rezultaty dobrze, żeby dziecko regularnie korzystało z tego typu zajęciach.

Hobby, które ratuje życieKażda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, czym prędzej to zmienić. Każda stadnina koni ma szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie opcje wykupienia nawet kilkudziesięciu minut ma początek. A te osoby, które uważają, że jazda konna nie jest dla nich i są pełni obaw, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie powinniśmy się bać, konie odczuwają nasz strach, trzeba po prostu trochę przebywać w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie z wnętrza tych zwierząt. Ludzie pracujący w stadninie wytłumaczą nam w jaki sposób się zachować siedząc na koniu. Poza tym nikt samych nas nie puści.

Na początku będziemy prowadzeni przez pracownika stadniny. A jeśli nadal będziemy się bać, to nawet przez cały czas będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Po dłuższej chwili przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na pewno zechcemy chcieli wrócić na następną lekcję. Konie potrafią uspokoić nawet najbardziej zdenerwowaną osobę. Tak, więc jeżeli nie mamy chwili by w codziennym dniu wziąć oddech i rzeczywiście się odprężyć to pójście do stadniny będzie świetnym pomysłem – Stajnia Iskra – stadnina koni to miejsce, gdzie naprawdę możemy zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. I co bardzo istotne, dla konia nie jest ważne czy ktoś jest bogaty, czy biedny, czy zdrowy, czy chory, te zwierzęta każdego traktują tak samo

.