Czasami jest tak, że trudno namówić dziecko do systematycznej higieny. Zęby myć wszak dość często. Z odsieczą przychodzą szczotki elektryczne.
Szczotka elektryczna bywa bardziej dokładna od ręcznej.

To wszakże nie sprawi, iż nasz brzdąc będzie ją chętnie używać. Szczoteczki elektryczne dla dzieci pociągają natomiast swą innowacyjnością. Nie trzeba się męczyć, by umyć ząbki. Trzeba jednak wiedzieć, iż ze szczoteczek mogą korzystać dzieci powyżej trzeciego roku życia. Wówczas zęby stomatolog warszawa wilanów są odpowiednio ukształtowane, a maluch jest w stanie właściwie trzymać szczotkę i nie narobić sobie krzywdy. Podczas dobierania właściwej szczoteczki mamy do wyboru dwie opcje. Możemy kupić końcówki dla dziecka i mocować je do naszej szczoteczki albo kupić oddzielne szczoteczki elektryczne dla dzieci – elektryczna szczoteczka dla dzieci. Najpierw najkorzystniej skorzystać z możliwości pierwszej, szczotki, sprezentować mu osobną.
Armani Code, kosmetyki

Autor: DeusXFlorida (5,204,042 views) – thanks guys!
Źródło: http://www.flickr.com
Do szczoteczki niezbędna będzie oczywiście pasta. Na rynku jest sporo past. Trzeba wybrać pasty dla dzieci, gdyż maluchy do szóstego roku połykają część pasty podczas mycia ząbków. Z tego względu pasty dla maluchów mają niskie stężenie fluoru. preparaty dla niemowlaków wcale go nie mają. Dopasujmy pastę do wieku brzdąca. Należy pamiętać, aby nie przesadzać z nakładaniem za dużej ilości pasty. Ważne jest to, by wybrane pasty dla dzieci smakowały dzieciaczkom. Konsystencja pasty także powinna im pasować. Wszystko po to, by mycie ząbków było zabawą, nie zaś obowiązkiem.

Kiedy dziecko ukończy ósmy rok, może korzystać z pasty dla dorosłych.
Troszczenie się o ząbki od najwcześniejszych lat przeciwdziała próchnicy. Dobrze jest więc zaczynać naukę mycia ząbków wcześnie.