Pompa insulinowa jest opcjonalnym sposobem podawania insuliny. Pompa insulinowa zastępuje iniekcje penem bądź strzykawką insulinową. Nosi się ją na zewnątrz organizmu, na przykład na pasku.
Teraz plus minus 250 000 ludzi na całym globie jest kurowanych przy użyciu pomp insulinowych.

najnowsze pompy insulinowe

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka a pompa . U jednostki, która nie cierpi na cukrzycę, trzustka systematycznie uwalnia nieduże ilości insuliny do organizmu celem regulowania poziomu glukozy – ekstra źródła. Liczba uwolnionej insuliny zależy od „wewnętrznego zegarka” danej jednostki a także od takich składników jak działalność fizyczna, przemiana materii jak też choroba.

Gdy zainteresował Cię ten wątek, obejrzyj witrynę (http://www.zdrowie-legionowo.pl/) a na pewno uzyskasz więcej informacji na to interesujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Podczas gdy spożywa się posiłek, trzustka uwalnia dodatkową ilość insuliny celem obniżenia stanu glukozy w krwi. Leczenie z użyciem pompy insulinowej najodpowiedniej ze wszystkich dostępnych metod leczenia naśladuje działania trzustki.

Sprawdź ten link – są w tym serwisie podobne treści, więc to opracowanie (https://www.svr.sklep.pl/category/SENSIFINE-258186) takiej kwestii na pewno także okaże się godne polecenia.

Najnowsze pompy insulinowe to urządzenia niezwykle zaawansowane.

W przeciwieństwie do leczenia pompą insulinową, kuracja wielkokrotnymi wstrzyknięciami nie naśladuje tak gruntownie działań trzustki – przenieś mnie do źródła. Jedna dawka insuliny, która ma działać przez długi czas nie za każdym razem odpowiada zmieniającemu się zapotrzebowaniu układu w przeciągu dnia; jednostki stosujące tę metodę kuracji mogą wymagać dokładnego planowania posiłków a także innych aspektów życia codziennego, adekwatnie do planu iniekcji.

Intensywna terapia, w której zastrzyki insuliny błyskawicznie bądź krótko działającej wykonywane są wielokrotnie w przeciągu doby ma na pewno przewagę w stosunku do typowego sposobu kuracji, lecz nie dostarcza ono insuliny w sposób notoryczny jak też dokładny, jak to wykonują pompa Medtronic pompy insulinowe.