Z depresją walczy się coraz więcej osób. Okazuje się, że choroba ta może być tragiczna w skutkach, jeżeli nie ma specjalistycznej pomocy i profesjonalnego leczenia. A na czym polega depresja sezonowa?

Masz kiepski humor od dłuższego czasu? Ciągle doskwiera ci zmęczenie i znużenie? Brakuje ci chęci do życia? Wstukujesz w wyszukiwarkę wyrażenia typu „depresja sezonowa”, „leczenie depresji Wrocław”? Dowiedz się, czy nie zaatakowała cię depresja sezonowa – czytaj artykuł. Choroba ta określana jest odmiennie jako sezonowe zaburzenie afektywne, które zazwyczaj dopada nas w czasie jesieni i zimy. Depresja sezonowa zazwyczaj przemija, wraz z nadejściem wiosny czy lata.

psychologia

Źródło: flickr.com

Objawy dolegliwości pojawiają się dzień w dzień lub prawie każdego dnia i doskwierają przez co najmniej dwa tygodnie, a co więcej nawracają regularnie przez minimalnie dwa lata. Pomocy w razie depresji sezonowej można poszukać w Internecie, zaglądając na rozmaite strony internetowe określonych gabinetów i umawiając się na wizytę. Wystarczy wpisać frazy typu: leczenie depresji Wrocław czy gabinet psychologiczny (gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html – przejdź do nas po linku) Wrocław.

Możliwą przyczyną depresji sezonowej jest niedobór światła słonecznego. W związku z tym, że tego światła jest za mało, organizm wydziela większą ilość melatoniny, czyli hormonu snu, przez co jesteśmy zmęczeni i senni.

Najsilniej odznaczającymi się symptomami depresji sezonowej są smutek, brak motywacji do działania, senność, a przy tym okropna jakość snu, większy apetyt, mniejszy popęd seksualny. Należy nadmienić, że może pojawić się drażliwość czy poczucie beznadziejności, osłabienie, brak zapału do pracy, a nawet myśli samobójcze. Z reguły w walce z depresją sezonową pomaga fototerapia, czyli terapia terapia par gdynia z zastosowaniem lamp fluorescencyjnych. Nieodzowna jest też czasem, rzecz jasna, psychoterapia – . Czasem zredukować objawy pomagają leki przeciwdepresyjne, zarówno te zapisywane przez lekarza, jak i te dostępne bez recepty.