Polacy pokochali snowboard! Jeszcze niedawno, sporo z nas było zdania, że jazda i ewolucje na desce snowboardowej to jedynie popisowe tricki małolatów. Dziś to dyscyplina sportowa i ogromna gałąź przemysłu sportowego.

Gdy pierwszy śnieg pojawi się na stokach, miliony ludzi chwyta za deski. W tej dziedzinie sportu, każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko zdecydować się na odpowiedni styl, aby zafundować sobie wielką frajdę. Od najbardziej klasycznego stylu jazdy, który polega na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej efektowny styl jazdy .
Zależnie od tego, jaki styl jazdy preferujemy, taki rodzaj powinniśmy zakupić. Istnieją deski tzw all mountain, z przeznaczeniem dla początkujących i średnio zaawansowanych amatorów sportów zimowych, jak i tych zaawansowanych. Jednymi z najbardziej cenionych marek na świecie są deski snowboard Gnu oraz Lib Technologies Attack Banana. Gnu, to deski które będą nam towarzyszyć wiele sezonów, charakteryzujące się najlepszą jakością oraz oryginalnymi grafikami – często kontrowersyjnymi i hardcorowymi! Lib Technologies Attack Banana EC2-BTX Snowboard idealnie nadaje się do zabawy, jak i poważnego freestylu.

snowboard

Autor: Eyes Up
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na stok, zwróćmy uwagę na właściwe ubranie. Jest to istotna kwestia, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z deską. Częste wywrotki są nieodłącznym punktem każdych lekcji początkowych. Snowboard odzież ma za zadanie chronić przed przenikaniem wody i wiatrem, pozwalając na swobodne odparowanie potu.

Bez względu na to, jak chcemy jeździć na desce, musimy na początku, nauczyć się ślizgu i podstawowych technik. W związku z tym najbezpieczniej szkolić się pod okiem instruktora, który przekaże nam wiedzę i technikę. Dowiemy się co robić, aby jazda na snowboardzie dostarczała prawdziwej przyjemności i przy tym była całkowicie bezpieczna. Snowboard to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu zimą, tak więc nie zastanawiajmy się dłużej i gdy tylko warunki narciarskie na to pozwolą, wskakujmy na deskę!