Idea pomagania innym nie jest „wymysłem” czasów współczesnych. Jej początki sięgają bowiem średniowiecza, kiedy to polski król Władysław Jagiełło rozkazał leczyć żołnierzy wojsk nieprzyjaciela.

W tej chwili zagościła u nas na dobre.

manekin pierwsza pomoc

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com

Pisze się o niej coraz częściej. Temat pierwszej pomocy regularnie pojawia się w w radiu, prasie i telewizji. Realizuje się całkiem sporo rozlicznych kampanii edukacyjnych których zadaniem jest podnoszenie poziomu świadomości społeczeństwa względem tego jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna kursy – Med-learn Zamość oraz szkolenia odbywają się w placówkach oświatowych a także zakładach. Naukę powinno się zacząć jak najwcześniej.

Nieprawdopodobnie intrygujący artykuł, czyż nie? Jeśli też masz takie zdanie, to wejdź tutaj oraz przeczytaj tutaj pozostałe informacje.

Postawmy jednakże pytanie: czy wyżej przywołane inicjatywy przynoszą pożądany rezultat? Czy przeciętny Kowalski wie, jak postąpić w razie gdy stanie się świadkiem wypadku i ocalić życie drugiego człowieka? Jak wskazują statystyki owa wiedza w dalszym ciągu nie wydaje się wystarczająca. Niejednokrotnie paraliżuje nas lęk, obawa przed tym że zamiast pomóc zaszkodzimy. Ale jest na to rada. Nie bez powodu mówi się, że praktyka czyni mistrza.

Dlatego nigdy nie wolno rezygnować. Jeśli interesuje Cię Med-learn szkolenie z pierwszej pomocy przedmedyczna – kurs pierwszej pomocy Zamość podobnie jak pozostałe polskie miejscowości posiada mnóstwo do zaoferowania.