Dzisiaj niezwykle ochoczo uczestniczymy w różnorodnych szkoleniach, zdobywamy nowe umiejętności, uczmy się kolejnych języków, ćwiczymy nasze ciało itd. Ale czy podejmujemy jakikolwiek próby rozwinięcia naszego charakteru? Czy zabiegamy, by poznać siebie, urozmaicić własne wnętrze? Idealnie dopasowany coaching, którego zadaniem będzie odnalezienie samego siebie, ćwiczenie swojej psychiki oraz siły charakteru, ma na celu w głównej mierze zmianę jakości całego życia, co może dosyć efektywnie wpływać na sferę zawodową oraz prywatną.

Umysł

Autor: iStock
Źródło: iStock
Niezwykle znany ostatnimi czasy jest biofeedback. Opiera się w głównej mierze na ćwiczeniu zależności między naszym nastrojem, a rodzajem fal produkowanych przez umysł. Gdy czujemy się skoncentrowani i spokojni, wysyłamy całkowicie inne fale mózgowe, niż w sytuacji pobudzenia lub strachu. Stan umysłu natomiast jest niezwykle ściśle związany ze stanem ciała. Gdy jesteśmy odprężeni, a nasze mięśnie są rozluźnione, dostarczamy mózgowi dostateczną ilość tlenu. Biofeedback ma na celu regenerację sił. Może być nam niezwykle przydatny w sytuacjach, kiedy pojawiają się okoliczności stresowe (poczytaj – terapia psychologiczna Warszawa). Stres przejawia się w organizmie podwyższonym napięciem mięśniowym, potliwością dłoni, znacznie szybszą pracą serca, problemami z oddychaniem. Jak zatem się okazuje, w sytuacjach związanych z naszym umysłem, wielokrotnie najszybciej reaguje ciało.

Jeśli przypadki stresowe trwają bardzo długo, mogą w ogromnym stopniu osłabić organizm. Niestety najczęściej nie możemy wpływać na to, jak reaguje nasze ciało w stresie. Biofeedback stwarza nam zaś szansę skutecznego opanowania niepożądanych reakcji. Uczy, jak reagować, aby utrzymać zdrowie i jednocześnie niezawodną skuteczność działania.

Kilka słów o coachingu

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com

Ćwiczenie własnej osobowości oraz reakcji na przeróżne okoliczności stresogenne może przydać się z pewnością każdej osobie (www). Bez względu na to, jaką profesję wykonujemy oraz jaki jest styl naszego życia, stres może dopaść każdego. Bardzo istotne jest, żebyśmy mogli samodzielnie poradzić sobie z tego typu przypadkami. Powinno mieć to wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale także zdrowie. Poświęcając trochę czasu na rozwój własnej osobowości, mamy okazję lepiej poznać siebie, swoje możliwości czy wykorzystać ukrywający się w nas potencjał.