W momencie, gdy wychodzimy ze szpitala potrzebna jest nam rehabilitacja. Kraków jest miastem, w którym na pewno znajdziemy pasujące do naszej przypadłości ośrodki rehabilitacyjne.

Ludzie, którzy w nich pracują są w stanie wspomóc naszą kondycję, a dzięki swemu wszechstronnemu przeszkoleniu wesprą nas też od strony psychologicznej. Często zapominamy, że rehabilitacja nie może ograniczać się tylko do naszego ciała, ale musi być też powiązana z naszą pracą nad psychiką. W Krakowie są kompleksowe usługi rehabilitacyjne pozwalające dojść do siebie osobom po naprawdę ciężkich wypadkach. W ośrodkach rehabilitacyjnych częściej możemy czuć się niczym VIP w strefie wellness i SPA, bo ludzie osoby prowadzące ośrodki rehabilitacyjne w Krakowie wiedzą, że w dobrze zaaranżowanym miejscu człowiek jest w stanie szybciej dojść do siebie.

Często ludzie po wypadkach wpadają w rozpacz. Są po operacji i nadal nie wrócili do stuprocentowej sprawności. Ludzie po trudnych kontuzjach nie myślą o rehabilitacji, myślą o tym, że mimo, iż lekarze zrobili wszystko oni nadal nie odzyskali pełnej sprawności. Dlatego tak ważne jest by powiedzieć im o rehabilitacji. Profesjonalna rehabilitacja, jakakolwiek by ona nie była, wymaga cierpliwości. Niektórzy twierdzą, że od miesiąca biorą udział w zajęciach rehabilitacyjnych i nic.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy pamiętać, że rehabilitacja to długofalowy projekt, który w niektórych przypadkach będzie musiał trwać latami, żeby odzyskać większą sprawność. Należy też wiedzieć o tym, że do sprawności sprzed wypadku można nie powrócić nigdy. Jednak, jeśli nie spróbujemy i nie będziemy dzień po dniu małymi krokami przybliżać się ku lepszemu, to jedyne, co zrobimy to zmarnujemy prace lekarzy. Trafiają się ludzie odmawiający rehabilitacji, to osoby, które muszą najpierw, zanim zaczną rehabilitację, zgłosić się do psychologa, on na sto procent wyjaśni jak istotna w życiu osoby po wypadku jest walka o nowe życie nawet, jeśli rezultaty mają przyjść po jakimś czasie, trzeba pamiętać, że jeśli przeszkodą jest tylko czas, to on na sto procent minie, a to jak jak zostanie on przez nas wykorzystany zależy od nas samych. Zajęcia rehabilitacyjne są pomocą dla ludzi, którzy wyszli ze szpitala, wspierają osoby, które od zawsze walczą z chorobami, na które nie miały wpływu. Jednak wszyscy podejmujący się rehabilitacji mają wpływ na własne życie, chce je zmienić, chcą by poprawił się jego komfort życia na tym świecie.

Polecamy (profil Prywatnych Gabinetów Ortopedyczno-Rehabilitacyjnych w Krakowie)