XXI wiek jest na nieszczęście czasem, którego symbolem jest spędzanie czasu w domu przed komputerem lub telewizorem. Jest to o tyle przygnębiające, że od razu widać rezultaty zmiany sposobu życia.

sport

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej ludzie są grubi i mają problemy z formą. Najsmutniejsze, że dotyczy to szerokiego grona najmłodszych i nastolatków. Do dużej niechęci do aktywności dodajmy jeszcze niewłaściwą dietę i kłopoty gotowe.
Energiczne spędzanie wolnego czasu, wbrew temu co myślą dzieci, jest niebywale atrakcyjne i wesołe – ciekawe i dziwne sporty. sport nie bywa drętwy. Nie musi łączyć się z bólem mięśni i bieganiem tam i z powrotem po boisku, co lwiej części nastolatków wydaje się całkowicie bez sensu. A sport bywa bardzo ciekawy. Można pływać i jeździć z kolegami na rowerze – odwiedź Można iść na aerobik lub tańce – latynoamerykańskie lub hip-hop. Jeśli jesteśmy fanami zwierząt można zacząć kurs jazdy konnej. Sport nie tylko jest zajmujący i jest wciągający i zdrowy, o czym każdy wie. Sport potrafi także w najmłodszym człowieku kształtować bardzo przydatne cechy charakteru – konsekwentność, cierpliwość, niezłomny duch walki, ale również zasady fair play i umiejętność przeżywania porażek i wyciągania z nich lekcji na przyszłość.

Mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch i jest to naturalnie prawda. Zatem troszczmy się o to, żebyśmy my i nasze pociechy regularnie zajmowali się sportem. W przyszłości to na pewno zaowocuje.