Blizny to kolejny z tego typu problemów skórnych, z którymi dość trudno jest sobie poradzić. Blizny powstają zazwyczaj w wyniku skaleczenia lub operacji, ale zdarza się, że są efektem oparzenia lub problemów dermatologicznych. Bywa także czasami kłopot z bliznami po ospie wietrznej. Dla niektórych jest to tylko nieprzyjemny zewnętrzny problem kosmetyczny, ale szramy mogą także przynieść wiele powikłań chorobowych.

Blizna

Autor: Ungry Young Man
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, jakiego rodzaju żel na blizny alb preparat o zbliżonym działaniu będzie działający. Powstawanie blizn jest zupełnie normalnym procesem, gdzie tkanka łączna textus connectivus zastępuje w procesie wygajania się warstawę uszkodzoną poprzez wypadek lub zabieg chirurgiczny.

Czy po przeczytaniu publikowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu – z pewnością wciągną Cię całkowicie.

Znaczna część blizn goi się bez znacznych problemów i stosowanie preparatów typu plastry, maści, toniki lub żel na blizny w sposób nieskomplikowany i szybki daje radę w załagodzeniu zaczerwienienia i blizna przestaje być widoczna, a na pewnym etapie zupełnie zanika.

Preparatów, które pomagają we wcześniejszym regenerowaniu skóry i zmniejszaniu okazałości blizn jest ogrom, znaczna część mimo tego opiera się na wyciągu z cebuli. Żel na blizny (zobacz ofertę Allecco) z ekstraktem z cebuli, heparyną oraz allantoiną działa bakteriobójczo, wspomaga proces gojenia, działa przeciwzapalnie i w rezultacie rozjaśnia blizny. Działanie takiego preparatu ma także często na celu rozluźnienie tkanki bliznowatej, ujędrnienie jej, nawodnienie , a także zniwelowanie obrzęku.

Zdarzają się jednak też takie bliznowce, które zmuszają do bardziej specjalistycznego działania, ponieważ cykl gojenia zostaje zachwiany, a utworzona szrama jest twarda, bardzo wypukła i niehigieniczna. W różnych takich wypadkach biznowce są też powodem skurczów i ciężkich bólów.

Oczywiście w takim wypadku żel na blizny też zdziała swoje cele, jednak może być nie całkowicie skuteczną kuracją, aby bliznę całkiem usunąć. Współcześnie najefektywniejszym środkiem profilaktycznym przy formowaniu się blizn już w pierwszych etapach wygajania się jest silikon. Żel na blizny na bazie silikonu jest niezastąpiony przy kłopotach z trudnymi bliznowcami , a także przy zapobieganiu ich powstawania, bo nie jest najmniejszą zagwozdką, że profilaktyka jest najważniejsza.