Rozwój sylwetki to rodzaj aktywności praktykowany przez tysiące pań jak i panów nie tylko w okresie letnim – chociaż to wtedy procent nowych ćwiczących wyraźnie się powiększa.

Osiągnięcie odpowiednich efektów treningowych zależne jest nie tylko od ćwiczeń, ale przede wszystkim od dobrze dobranej diety. Każdy człowiek ma odmienne predyspozycje ciała, które uzależniają widoczność rezultatów ćwiczeń. Do grupy kulturystów, którzy muszą zwracać wyjątkową uwagę co do codziennej diety znajdują się endomorficy. Dieta dla endomorfika to reżim, który trzeba trzymać przez cały czas inaczej nawet drobne uchybienie od schematu dietetycznego błyskawicznie odbije się na sylwetce. Dlaczego? Endomorficy charakteryzują się szeroką budową kośćca, który pokryty jest dużą ilością mięśni – jednakże całość jest przysłonięta znaczniejszym niż u innych osób poziomem tkanki tłuszczowej. W praktyce oznacza to, że endomorficy błyskawicznie potrafią przybrać dodatkowe kilogramy. oczyszczająca dieta owocowo warzywna dla endomorfika, nie tylko udającego się na siłownię to nie dodatkowa opcja, ale codzienny mus. Jeśli należymy do tej grupy to odszukanie specjalistycznego dietetyka będzie stanowić punkt wyjścia dla wszelkich dalszych działań – również treningowych. Okazjonalne ćwiczenia wzbogacone odpowiednią dietą wyznaczoną przez lekarza przedłożą się nie tylko na wydajniejsze rezultaty ćwiczeń, ale również na ogólny stan organizmu.
odżywki białkowe

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu kulturystów dla nabrania w szybkim tempie masy bierze różnorodne odżywki białkowe. Dla endomorfika nie jest to rozwiązanie, ponieważ zaburzenia wynikające z przemiany materii, powiększą masę efektywniej niż najlepsze odżywki białkowe dostępne na rynku –

Dieta to fundament dla każdego trenującego, zasięgniecie opinii wśród specjalistów oraz innych trenujących pozwoli na lepsze opracowanie spersonalizowanego schematu żywieniowego, którego dodatnimi rezultatami będzie można szybko się cieszyć.