Wyłącznie aktywne spędzanie wolnych chwil sprawia, że w istocie będziemy bardzo uradowani z własnego życia. Niektórym ludziom może się wydawać, iż mają fajne życie, lecz to tylko i wyłącznie złudzenie. Może to za ostro napisane, lecz zasadniczo mowa o tym, iż przydałoby się jakoś wszystkich ludzi zachęcić do do tego by dużo chętniej spędzali aktywniej własne życie.

Zastanówmy się, szanowni czytelnicy, co robić jeśli niby chcemy aktywniej

Biegnąca pani

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com

wypoczywać, z dala od własnego domu, komputera, telewizora, lecz nie bardzo orientujemy się jakie są fajne formy miłego spędzania czasu w większej aktywności fizycznej.

Z całą pewnością trzeba umieć docenić bieganie – śmiesznie łatwa aktywność (więcej przydatnych info o bieganiu odszukasz tu: bieganie – pierwsze kroki, jak zacząć). Każdy może biegać: należy tego chcieć.

Ludzie w lesie

Autor: Chris Wheal
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowo niczym niecodziennym jest nawet wymiotowanie, ale im większa liczba kilometrów na liczniku tym sytuacja jest korzystniejsza. Z tym bieganiem jest dokładnie tak samo jak z choćby jazdą autem: początki są ciężkie, ale im wyższe osiągi, tym fajniej. Bieganie jest tak naprawdę w ostatnim czasie niesamowicie modne, któż by się domyślił.

Doskonale, że są rolki – co jak co, lecz jeżdżenie na rolkach sprawia, iż dobrze się napocimy, lecz przynajmniej nareszcie będziemy czuli, że żyjemy. W dużych polskich miastach co pewien okres czasu są organizowane wyścigi rolkarzy, oczywiście wszystko dla funu, a więc nawet świeżak nie „umrze” w wyścigu. Należy zarekomendować również pływanie, bo wielce pozytywnie oddziałuje na nasze życie.

Ci ludzie, którzy po długiej rozłące powracają do pływania powinni zwłaszcza zadbać o to by no przenigdy nie uważać, że jeśli na początku błyskawicznie siądą im mięśnie, to akurat tak będzie ciągle. Co jak co, ale zasadniczo tak bez dwóch zdań nie powinno być – no chyba, że jesteśmy mięczakami.

Na koniec pomówmy nieco o okresie zimowym: choć Polska nie jest Norwegią, to biegi na nartach są coraz popularniejsze, przynajmniej w miejscowościach położonych w górach. Kiedy pogoda da śnieg, także w dużych aglomeracjach – Wawa, Łódź, Katowice, etc., przydałoby się wsiąść na narty. No co jak co, ale Justyna Kowalczyk stara się pokazać, że i w Polsce także można wspaniale jeździć na nartach…