Nowoczesne technologie powodują, że właściwie każda wada wzroku ma szansę być poprawiona. Coraz więcej dzieci korzysta z takich zabiegów, by usunąć na ten przykład zeza.

Cena takiej operacji jest wysoka, jednakże sporo osób twierdzi, iż warto więcej wydać, aby rozkoszować się dobrym wzrokiem.
Jeśli chodzi o maluchy, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że korekcja zeza ma u nich największe szanse na powodzenie. Dorośli, którzy poddają się takiemu zabiegowi raczej nie odzyskają całkowitej poprawy widzenia. Nim dziecko poddane zostanie zabiegowi, warto stosować tzw. leczenie zachowawcze, tzn. odpowiednie okulary. Jeśli jednak wada się nie cofa, to pora na lekarzy. Trzeba mieć świadomość tego, że operacja zeza (np. w w tym ośrodku u dzieci wykonywana jest pod zupełną narkozą oraz wymaga zrobienia badań krwi i EKG.

Specjaliści przypominają również, by na sześć godzin przed operacją nie jeść oraz nie pić. Sama korekcja zeza trwa krótko i przeważnie po kilku godzinach Pacjent jest wypisywany do domu. Dłużej trwa jednakże dochodzenie do całkowitej sprawności. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że operacja zeza u dzieci jest wyjątkowo powszechnym zabiegiem i z reguły zakończona jest sukcesem. Jeżeli młodociany nie pozbędzie się tej przypadłości w czasie dojrzewania, to później będzie bardzo ciężko jej się pozbyć. Warto zatem o to zadbać w odpowiednim czasie- poznaj dodatkowe informacje na stronie.

Należy także pamiętać, że przez mniej więcej 14 dni po tym zabiegu nie wolno uprawiać dużego wysiłku fizycznego, a pierwsza wizyta u lekarza musi mieć miejsce jakiś siedem dni po operacji. Powrót do szkoły także trwa około dwa tygodnie, a całkowita sprawność powinna wrócić po kilku tygodniach.