Najpierw masa, a potem należy wziąć się za ciężkie ćwiczenia. Oczywiście owa zasada działa tylko wtedy, gdy mamy większe ambicje, to znaczy chcemy być tak zwanymi pakerami. Jeśli mimo wszystko nie marzy się nam wyglądanie jak Mariusz Pudzianowski bądź Burneika – wielce sympatyczny Litwin z USA, powinniśmy najzwyczajniej w świecie tylko odmienić własne menu oraz na dodatek nieco więcej ćwiczyć. Często nie ćwiczymy, lecz tylko dlatego, że jesteśmy przesadnie leniwi bądź najzupełniej nie mamy wolnych chwil. Bujda! Nawet znani biznesmeni, którzy są pracoholikami znajdują czas na ćwiczenia!

Trzeba zatem nareszcie przestać szukanie wymówek i zacząć wytężone ćwiczenia fizyczne. Można powiedzieć, iż filmy motywacyjne których w serwisie Youtube bez wątpienia nie brakuje są efektywnym motywatorem. A poza tym, wielce skuteczna jest muzyka, przykładowo ta z jakże słynnego Rocky`ego.

Znajdź czas na trening w domu

sprzęt do ćwiczeń

Autor: Stefan Krasowski
Źródło: http://www.flickr.com

Generalnie akurat na ćwiczenia typowo domowe definitywnie każdy może znaleźć wolny czas, i nawet nie kosztem snu. W takim razie może skromna siłownia we własnym domu to bardzo dobre wyjście? Skoro mamy okazję ćwiczyć przykładowo klatę, bez wychodzenia z własnego domostwa, tak naprawdę nie powinniśmy szukać żadnych wymówek. Tak naprawdę maszyny do ćwiczeń w swoim domostwie nie są bardzo tanie, generalnie to łatwo odczuwalny wydatek, lecz i tak należałoby odłożyć kasę i kupić sobie chociażby rowerek. Spokojnie – tak czy siak odrobimy owe wydatki, a chociażby na wydatkach mających związek z medykamentami. Dobra wskazówka, sprawdzajmy systematycznie gazetki informujące o promocjach (np.: ). Takim sposobem możemy natknąć się na naprawdę świetne propozycje za niewielką cenę.

Zmień styl życia

mężczyzna ćwiczący brzuszki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Niby dlaczego aż tak wielu ludzi w Polsce wydaje tak wielkie sumy na zakupy w aptekach? Trudno oskarżać przeciętnego Kowalskiego o uzależnienie od leków. Można powiedzieć, że niemała w tym „zasługa” nieodpowiedniego trybu życia. Upraszczając – jeśli naszym ulubionym pożywieniem jest pyszny, acz tuczący kotlet schabowy, a z aktywnością fizyczną mamy tylko do czynienia w telewizji, no nie możemy za bardzo się zdziwić jeżeli będziemy mogli po pewnym czasie wybierać między wizytą w teatrze, smaczną kolacją w eleganckiej restauracji czy jednak będziemy niestety musieli zakupić leki w aptece. A na przykład środki na serce tanie nie są.