Jest czas wczasów jak też letnich szaleństw. Z wszelkiej strony zarzucani jesteśmy propozycjami wypoczynku mniej albo w wyższym stopniu czynnego. Wśród nich z całą pewnością znajdują się oferty pamiętnych wczasów w siodle – jakie z nich wyselekcjonować? Czy nasze dzieci będą bezpieczne? Poniżej kilka porad, na co zwracać uwagę przy wyborze jeździeckiego obozu.
Jedne propozycje będą oferowały wypoczynek zorganizowany, inne – odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.

kobieta podczas ćwiczenia

Autor: UrbaneWomenMag
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niezależnie od formy prawnej trzeba zwrócić uwagę na parę kwestii. Kiedy przebrniemy przez liczne ogłoszenia obozowisk jeździeckich, należy w pierwszej kolejności sprawdzić gdzie wysyłamy nasze dzieci. Dość łatwo to zweryfikować – najodpowiedniej jeżeli wyselekcjonowana stajnia znajduje się w spisie ośrodków certyfikowanych przez PZJ. Taka certyfikacja – odnośnik – daje nam podstawowe informacje dotyczące infrastruktury i uprawnień kadry. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy również stronę www stajni. Jazda konna to wspaniała zabawa!
mecze

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
Idealnie jest gdy ośrodek ma już na swym koncie jakieś kolonie. Jeśli mamy do czynienia z takim przypadkiem – możesz zweryfikować fora pod kątem sądów bądź poradzić się przyjaciół, jacy korzystali już z oferty z danego miejsca. Z kolei jeśli decydujemy się na nowiutki ośrodek – najodpowiedniej będzie umówić się na spotkanie po czym samemu zobaczyć warunki, poznać instruktorów. Kolejną sprawą, na jaką powinniśmy zwracać uwagę to formalności przy zapisie.
Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego powinniśmy otrzymać formularz zgłoszeniowy, w którym instruujemy m.in. o chorobach, przeciwwskazaniach, alergiach naszych dzieci i przekazujemy dane kontaktowe. Będą to dane niezbędne dla opiekunów.
Wypróbowanym miejscem są Kanie Helenowskie-świetna strona.

świetna strona (świetna strona)