Rowery znów są bardzo popularne i bardzo dobrze, ponieważ przecież zyskujemy na tym wszyscy. Miasta są mniej głośne, a jednocześnie w mniejszym stopniu zanieczyszczone. To przede wszystkim wpływa też na nasze zdrowie, bo jazda na rowerze jest pomocna w zachowaniu najlepszej kondycji.

Tą popularność jesteśmy w stanie dostrzec przede wszystkim w dużych miastach, ponieważ coraz więcej osób, nie tylko młodych, wybiera jednoślad zamiast samochodu. Wybiera w takiej sytuacji, kiedy jest tego typu możliwość i nie musimy od razu odpalać pojazdu, ażeby pojechać tam, gdzie bez problemu i nadmiernego zmęczenia jesteśmy w stanie jechać jednośladem. Coraz mocniej naszą przestrzeń miejską zalewają rowery, są tworzone punkty w jakich jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, gdzie znajdują się rowery miejskie męskie i damskie. To bardzo cieszy i nie tylko to się dzieje, kiedy jest ciepło, bo ludzie potrafią jeździć przez cały rok.

Źródło informacji –

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Co ciekawe, wraz z tą rowerową rewolucją pojawiają się nowe rodzaje rowerów, jakie swoim wyglądem upodabniają się do klasyki. Idealnym przykładem jest single speed – źródło informacji. Jest to powrót do klasycznej idei roweru, jaki nie ma żadnych przerzutek. Jest to rower, jaki idealnie sprawdza się w mieście, na niezbyt pofałdowanym terenie. Ostatnimi czasy mocno wzrosła popularność +takich rowerów, a to wszystko dzięki małej wadze a także łatwości poruszania się na nich w każdym mieście.

Dosyć popularny jest także fixed gear (ostre koło), czyli rower bez wolnobiegu. W ostatnim czasie są coraz częściej wybierane. Nie jest to jednakże rower dla każdego, jest bardziej wymagający. Nie pozwala przestać pedałować, rowerzysta tak więc musi bez przerwy kręcić korbą. Zapoznanie się z taką techniką jazdy wymaga kondycji orazumiejętności panowania nad jednośladem podczas bardzo szybkiej jazdy.