Znakomite na wczasy z rodziną, wypad z przyjaciółmi albo weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki jak i zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko znajdziesz tylko w Pieninach.

Pieniny należą do jednych z najniższych gór w Polsce, rozciągających się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – wynosi niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najczęstszy punkt wycieczek dla przybywających w Pieniny turystów.
Jadąc w Pieniny nieodzowną częścią wyprawy jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, znajdujących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. Podczas przepływu turyści mają okazję obejrzeć w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron i Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Pragnący kąpieli wodnych mogą ruszyć do okolicznej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której istnieje przeznaczona do tego celu plaża. Z kolei podczas kąpieli można napawać pięknymi krajobrazami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Nieodzownym widokiem będą tam także przepływające co chwilę statki z turystami, którzy mają okazję tym sposobem zwiedzić jezioro dookoła. Warto samemu także udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przedstawi historię okolicznych miejscowości. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny noclegi pieniny proponują sporą bazę hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych, dostępnych dla każdego. Najbardziej popularna pod tym względem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość tras turystycznych.

Autor: Diana Wieczorek

Przebywając na wakacjach w Szczawnicy nie można również pominąć Palenicy, na którą można ruszyć na piechotę lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic.

Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie imprezy integracyjne dla firm wrocław, którą tu znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Ponadto warto również zobaczyć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile czas nam pozwoli, można udać się także na małą podróż rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi krajobrazami jeszcze z innej perspektywy. Planując urlop w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się również bez wizyty Parku Dolnym, w którym mieści się plac zabaw dla dzieci z fontannami.

Miej na uwadze, że pokrewne teksty, są bardzo blisko. Kliknij tu, a pokażą Ci się przydatne notatki (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia/bary) oraz wówczas poznasz więcej detali na ten temat.

Dla starszych i odważnych dzieci oferowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.

Łóżko japońskie

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc znakomitym punktem wypadowym do wszelkich wycieczek oraz odpoczynku.

Pieniny to sprawdzony rejon, w którym można aktywnie spędzać wakacje, ale i solidnie wypocząć w zaciszu pięknych widoków i szumu Dunajca w tle. Dla każdego odwiedzającego coś dobrego.