Przewlekłe zapalenie trzustki to dość poważna przypadłość, najgorsze, że czasem rozwija się niepostrzeżenie lub daje zdawać by się mogło standardowe objawy, jak biegunka albo bóle brzucha. W taki sposób całkiem łatwo je zignorować.

uśmiechnięte dziecko

Autor: Michael Papantonakis
Źródło: http://www.flickr.com
plastic surgery

Autor: docmonstereyes
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka pełni istotną rolę, wydziela hormony normujące ilość glukozy we krwi, przede wszystkim insulinę, oraz hormon trawienny, gdyż dostarcza ważne dla jelita cienkiego substancje, które ułatwiają przyswajanie substancji odżywczych z pożywienia.

Odwiedź ten link! To naprawdę świetna witryna (https://www.kushaze.pl/), przeczytasz tam wiele ciekawych informacji! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

Enzymy są w wytwarzanym przez trzustkę soku trzustkowym. Tego typu długie upośledzenie funkcji trzustki może doprowadzić do postępującego niedożywienia organizmu, a jednocześnie do rozwoju innego rodzaju chorób, jak cukrzyca.

lęk

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
No ale czasem dopiero duże uszkodzenia tego narządu może zdradzić choroby trzustki, jakie są bardzo groźne.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu (http://www.ziarnozycia.pl/kategoria-produktu/plon/nasiona-marihuany-xxl/), żeby otrzymać ciekawe informacje na przedstawiany w tekście zagadnienie. Czekamy na twoją recenzję!

Każdego roku takie przewlekłe zapalenie trzustki wykrywa się w naszym kraju u paru do kilkunastu osób na 100 tys.. Choroby trzustki bywają powikłaniem silnego zapalenia tego gruczołu, (co na trawienie) lecz częściej wiąże się z piciem dużych ilości alkoholu. Mają z tym problem również osoby chore na mukowiscydozę oraz na kamicę żółciową. Przez rozwój tych uszkodzeń, trzustka staje się niezdolna do wydzielania właściwej ilości hormonów i enzymów – zobacz informacje – choroby trzustki.

Osoba chora więc traci apetyt, chudnie, ma częste wzdęcia oraz biegunki. Gdy choroba się nasila to uskarża się też na silny, promieniujący na plecy ból brzucha, który z reguły nie przechodzi mimo zażycia standardowych leków przeciwbólowych. Najpowszechniejszą postacią jest przewlekłe wapniejące zapalenie trzustki, jakiego głównym czynnikiem etiologicznym jest alkohol. Jeżeli pijemy go systematycznie, to ryzyko wystąpienia choroby rośnie – więcej informacji.