Szacunki podają, że ponad jedną trzecią zawartych małżeństw kończy rozwód. Niestety od wielu lat w tej materii możemy zauważyć tendencję wzrostową, a pary coraz częściej decydują się na ostateczne rozstanie zamiast walczyć o swój związek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ratowanie małżeństwa nie ma żadnego sensu, ale wiele rodzin mogłoby przetrwać kryzys, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jednym z najefektywniejszych sposobów pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze kilka lat temu ten rodzaj terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście odbiera się ją już zupełnie inaczej.

terapia małżeńska

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem terapii małżeńskiej jest przede wszystkim wykrycie problemów, które z każdym dniem przybierają na sile, niszcząc fundamenty związku i wpływając na codzienne życie małżonków . Terapia ma także ulepszyć komunikację między kobietą a mężczyzną oraz pokazać im, co ich łączy, jak ewoluowała ich relacja i jak pracować nad nią w kolejnych latach, by zapewniała im poczucie bezpieczeństwa i dawała satysfakcję. Co ciekawe terapia małżeńska jest świetną opcją nie tylko dla par, które przeżywają kryzysy i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi troszczących o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość. http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/

Terapia małżeńska zazwyczaj zamyka się w kilkunastu sesjach. Wszystko zależy od charakteru problemów, które chcą zwalczyć małżonkowie. Rolą terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez oceniania gestów czy decyzji partnerów. Decydując się na wzięcie udziału w tego typu terapii, nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu. Jeśli chcemy, by przeprowadził ją tego wykwalifikowany psycholog Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować – zobacz kompletną ofertę pod adresem.