„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…” Znana przez wszystkich fraszka polskiego poety epoki renesansu, choć ma już około pięciuset lat, cały czas nie traci na swej aktualności. To prawda, tylko dzięki życiu w zdrowiu możliwe jest realizowanie naszych planów i marzeń.

poradnia alergologiczna i diabetologiczna

Autor: David Martín :: Suki_ ::
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach ogarnia nas duży strach przed chorobami nowotworowymi, zaś w ujęciu statystycznym o wiele bardziej grożą nam choroby cywilizacyjne, np. cukrzyca.

Jeśli prezentowane na tej stronie omówienie głęboko Cię zajęło, to zalecam to opracowanie (https://sklep.wzso.pl/produkty/ponczochy-kikutowe,2,10782) – ono jest tak samo emocjonujące, jak materiał, który właśnie widzisz.

Nieustanny wzrost zachorowalności na tę chorobę ma związek m.in. dzisiejszym, niezdrowym trybem życia oraz jego efektami w postaci otyłości czy nadciśnienia.

Istotne jest względnie szybkie rozpoznanie choroby i dostosowanie właściwego leczenia. Dzięki takiemu działaniu opóźnimy jej postępowanie. W związku z tym, nie należy lekceważyć pierwszych objawów cukrzycy, do jakich zaliczyć powinniśmy nawracające infekcje, zmęczenie, zaparcia, duży apetyt, utrata masy ciała oraz kłopoty ze skupieniem. W razie ich wystąpienia konieczna jest wizyta u specjalisty diabetolog i wykonanie niezbędnych badań.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, cukrzyca oznacza nie tylko właściwą kontrolę poziomu cukru we krwi, lecz także konieczność podjęcia niezbędnych zmian w prowadzonym wcześniej stylu życia – tutaj znajdzie pomocne akcesoria: zobacz na , powinniśmy stosować odpowiednią dietę (zawierającą jak najmniej tłuszczów i cukrów) i nie zapominać o aktywności fizycznej. O jej dobroczynnym wpływie na sylwetkę i zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Lecz to, że wszyscy posiadamy te wiadomości, nie przesądza o tym, że entuzjastycznie sport uprawiamy. Wolny czas najchętniej spędzamy na sofie przed telewizorem. Nie zdając sobie sprawy, że wystarczy tak niewiele, by poprawić sprawność i ogólny stan organizmu.

przychodnia alergologiczna i rehabilitacyjna

Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

W tej chorobie odpowiednimi formami aktywności fizycznej są niewątpliwie: szybki marsz oraz taniec. Na początku mogą to być nawet 30-40 minutowe spacery. Małymi (nomen omen) kroczkami jesteśmy w stanie dojść do doprawdy spektakularnych wyników, przypominając sobie co pewien czas, że kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym spadaniem. Dowiedz się więcej: , pamiętaj wiedza to podstawa .