Uzależnienie od alkoholu to nierzadki problem dzisiejszych czasów. Niestety alkoholicy nie potrafią przyznać się do swojej słabości, a tak naprawdę jest to pierwszy krok, aby zacząć leczenie alkoholizmu. W każdym mieście, także w Krakowie, są właściwe ośrodki leczenia choroby alkoholowej, lecz na początku należy poznać oznaki uzależnienia i wówczas podjąć należyte działania. Co w takim razie wskazuje na to, iż my lub bliska nam osoba nie potrafimy sami dać sobie rady z piciem?

alkohol

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholizm to nade wszystko wielka potrzeba, wręcz fizyczna, aby napić się napojów wysokoprocentowych. Chory nie potrafi sobie odmówić i robi to nie patrząc na to czy ma mu kto towarzyszyć, czy nie- pomocne wskazówki. Nie umie kontrolować tego picia, zatem częstokrotnie wpada w ciągi alkoholowe, jakie powtarzają się coraz częściej.

Intrygujący wpis? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie odtrucia narkotykowe, który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

U uzależnionej osoby mogą pojawiać się przejawy abstynencyjne, w tym drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności, biegunki lub drażliwy nastrój. Musi pić więcej i więcej, by osiągnąć upojenie alkoholowe, gdyż małe dawki już nie dają pożądanego efektu.

Mimo tego, że obiecuje najbliższym, że skończy z alkoholem, tak nigdy się nie dzieje. Dochodzi do całkiem odwrotnych zachowań – alkoholik rozpatruje się za następnymi sytuacjami, w których może sięgnąć po kieliszek oraz za każdym razem wybiera wyłącznie pijące towarzystwo. Choć wie, iż alkohol powoduje u niego negatywne rezultaty, to dalej go nadużywa. Alkohol staje się głównym sensem życia, przez co bliscy odsuwają się od uzależnionej osoby, wstydzą się jej, zamiast wesprzeć.

Widzisz właśnie bardzo ciekawy artykuł, zatem zapewne zaciekawi Cię też ten udostępniony (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-nerwicy/) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Najbliżsi muszą być pomocą i przekonać chorego do przyznania się do alkoholizmu, albowiem jedynie wówczas można podjąć leczenie- .

leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholik musi mieć świadomość własnego problemu, w przeciwnym razie żadna terapia będzie bezsensowna. W ośrodkach leczenia alkoholizmu najczęściej pierwszym krokiem jest odtrucie alkoholowe. Trzeba mu się poddać, bowiem jedynie wtedy będziemy mogli uczestniczyć w dalszych terapiach i spotkaniach. Dobrze jak najszybciej podjąć należyte kroki, by ponownie cieszyć się życiem bez alkoholu oraz odzyskać zaufanie najbliższych, dla których jesteśmy najważniejsi.