Przy poważnej wadzie wzroku lub takiej, która bardzo mocno przeszkadza na przykład w pracy, dobrze jest rozważyć korekcję wzroku. O zakwalifikowaniu określonego pacjenta do zabiegu podejmuje decyzję lekarz mający specjalizację z chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, iż kwalifikację przeprowadzają okuliści, którzy personalnie nie przeprowadzają laserowych korekt, dlatego diagnozę dobrze jest jeszcze potwierdzić. Jak się przygotować do operacji i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, w pierwszej kolejności powinniśmy porozmawiać z okulistą. Upewnienie się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań i ważne badania naszego stanu zdrowia to bardzo ważna kwestia. Przygotowanie się do zabiegu nie wymaga od nas żadnych specjalistycznych obostrzeń, stosowania diety itp., bo pacjenci nie są usypiani – anestezjolog nie musi być obecny podczas zabiegu. Do oka pacjenta podawane są kropelki znieczulające, jakie sprawiają, iż operacja jest bezbolesna. Pacjent operowany jest w pozycji leżącej. Głowa operowanego musi być położona na specjalnej nastawce zabezpieczającej ruchy, a powieki chroni się przed mruganiem. Operacja odbywa się w sali zabiegowej która posiada laser. Operacja trwa około kwadransa, natomiast samo laserowanie to jedynie kilkanaście sekund. Nad wzorowym przebiegiem zabiegu czuwa też zbiór kamer i mikroskopów. Operowany już po godzinie od zabiegu wraca do domu. W szpitalach, w których wykonywana jest laserowa korekcja wzroku – moja strona -, dobrze wcześniej rozeznać się w kosztach i sposobach korekcji. Musimy posiadać wszystkie informacje i mieć poczucie, że wszystko dzieje się bardzo profesjonalnie i gładko oraz że personel rzeczowo odpowiada na nasze pytania. Oczywiście należy z pewnością dopytać, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku i czy koszt zależy od wady wzroku ( laserowa korekcja wzroku katowice cena – okulus.pl).

oczy zielone

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Po odbytym zabiegu takim jak laserowa korekcja wzroku, szkła, ściereczki, soczewki kontaktowe, płyny, pudełeczka i wszystkie tego typu zabiegi higieniczne będą się zaliczały do dalekiej przeszłości. Należy tylko stosować się do wszystkich zaleceń, aby cieszyć się ostrym wzrokiem przez długie lata po zabiegu.