Tylko i wyłącznie wykonawcy jednej profesji mogą bez żadnego stresu spoglądać we własną przyszłość – przynajmniej jeśli w grę wziąć pracę. I właśnie chodzi o lekarzy – no co jak co, ale stan bezrobocia wśród lekarzy w Polsce to coś nikłego. Rzeczywistość jest taka, że nawet do dosyć kiepskich doktorów ustawiają się kolejki. Na nasze nieszczęście krajowa służba zdrowia choruje od lat. Interesujące kiedy wreszcie nie będziemy musieli uskarżać się na stan krajowej służby zdrowia?

zawód - lekarz

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

A więc ogromną zaletą bycia przedstawicielem służby zdrowia jest zapewniona praca. Bez wątpienia po ukończeniu studiów absolwent dostanie jakąś pracę. Chociaż wiadomo, że bycie uznanym lekarzem jest uzależnione od niesamowicie wielu czynników. Minie kawał czasu zanim będziemy respektowanymi fachowcami – jednakowoż to się opłaca. Lekarze co prawda narzekają na swoją pensję oraz warunki pracy, ale tak czy siak są w tej chwili najzamożniejszą grupą zawodową w Polsce.

Już wiemy, że na przykład psychiatra, ginekolog z Warszawy czy stomatolog (zobacz doktor cichoń) ma zapewnioną pracę oraz niezłe zarobki. Co najbardziej istotne, sytuacja naszych lekarzy bardzo szybko się polepsza, a więc pewnie jeśli szanowny Czytelnik będzie wreszcie świadczył zawód lekarza, będzie jeszcze atrakcyjniej. Następna zaleta pójścia na medycynę to możliwość pracy w autentycznie każdym kraju na świecie. Porządny doktor jest towarem deficytowym, a więc jeżeli marzy się nam Szwecja, Stany Zjednoczone albo Wielka Brytania, mamy wielki wybór.

Doktor to z pewnością osoba przez każdego szanowana – co prawda codziennie ludzie skarżą się na jakość usług zdrowotnych, to jednakowoż i tak nie ma zapewne korzystniejszego zawodu jeżeli wziąć pod uwagę szacunek społeczeństwa. Oprócz tego, lekarze mogą ciągle się rozwijać, choćby szkolenia z zakresu medycyny są czymś bardzo powszechnym. Na temat minusów zostania lekarzem można w sumie napisać grubą księgę, ale i tak podjęcie zatrudnienia w branży medycznej to jedna z lepszych decyzji jakie moglibyśmy podjąć. Musimy być przygotowani na wytężoną pracę.