Uciążliwy trądzik jest bardzo nieprzyjemnym problemem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale też wywołuje nieestetyczne blizny. Jak możemy się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długi proces, ale na szczęście nie misja skazana na niepowodzenie. Najlepiej jednak nie eksperymentować na skórze, a niezwłocznie wybrać się z wizytą do dermatologa.

kliknij w odnośnik

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew obiegowej opinii trądzik dotyka nie tylko nastolatki. Coraz więcej dojrzałych ludzi skarży się na tę chorobę. Walka z trądzikiem jest w tym wypadku o tyle trudna, że nie znane są jego powodu. Specjaliści twierdzą, że przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne, nieustanny stres (zobacz również paraliżujący stres) albo zażywanie niektórych lekarstw. Jeśli zauważymy na swoim naskórku pierwsze oznaki trądziku, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza specjalisty.

Późniejsze zaczynanie terapii może spowodować szpecące blizny. Wczesna forma trądziku charakteryzuje się występowaniem białym plam na buzi, dekolcie i ramionach. Wypukłe czerwone grudki albo ropne guzki to niestety zaawansowany etap choroby. Leczenie trądziku to okres, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, ponieważ efekty pojawią się dopiero po kilku miesiącach.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie godny uwagi? Jeśli tak, to bez wątpienia zaintryguje Cię też to wiarygodne źródło (http://sklep.sport-max.pl/pol_m_Suplementy-i-odzywki_Reduktory-tluszczu-2249.html) – mówi o zbliżonej problematyce.

Zależnie od etapu schorzenia, dermatolog może zapisać stosowanie maści albo kremów z kompleksem witamin ewentualnie antybiotyki stosowane doustnie.

Farmakologiczne leczenie trądziku może wspomóc również zestaw zabiegów, przykładowo specjalne peelingi. Co bardzo istotne, zmian skórnych nie wolno wyciskać! Mogłoby to spowodować wystąpienie nowych krostek lub nieestetycznych blizn. Co jednakże zrobić, kiedy się już pojawią? Najlepszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Polega na laserowym wygładzeniu skóry twarzy poprzez usunięcie blizn potrądzikowych i zabiegach chirurgicznych. Resurfacing to także świetny zabieg odmładzający dla skóry – usuwa zmarszczki, plamki i likwiduje problem nieestetycznej obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi odpoczywać kilka dni w domu, ale otrzymany rezultat to wynagradza. Skóra jest jędrna i wygładzona, znikają szpecące blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w licznych polskich klinikach chirurgii estetycznej.