Nie od wczoraj wiadomo, że część ludzi niekoniecznie ufa lekarzom. Sporo osób decyduje się na osobiste leczenie w zaciszu własnego mieszkania za pomocą tylko naturalnych preparatów. Czy faktycznie tego typu leczenie ma sens i możliwe jest wyleczenie się w podobny sposób z poważnych chorób? Sprawdźmy, czego konkretnie używa się przy zaleczaniu konkretnych chorób.

Zbyt duży cholesterol?
Karczoch zwyczajny

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Jeśli na przykład masz zbyt wysoki cholesterol, wtedy powinieneś jeść dużo karczochów. Okazuje się bowiem, że karczoch zwyczajny ma mnóstwo związków, które pozwalają na zmniejszanie zawartości złego cholesterolu.

Z pewnością zainteresuje Cię nasza strona www (http://www.sklep.wzso.pl/produkty/zdrowe-nogi-i-stopy,2,11036), znajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących wiadomości. Miej na uwadze, że jest na bieżąco aktualizowana.

Nie be powodu dieta (przejdź catering sportowy w krakowie) śródziemnomorska, bogata właśnie między innymi w karczochy czy inne świeże warzywa oraz oliwki, jest jednogłośnie uznawana za najzdrowszą na ziemi. Jeśli nie smakuje Ci karczoch zwyczajny, wówczas możesz zastąpić go właśnie oliwkami – są one rewelacyjnym sposobem walki z cholesterolem – czytaj dalej na

Karczoch zwyczajny
Dolega Ci niestrawność?
Mięta

Autor: Jasmine&Roses
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli często zdarzają Ci się na przykład wzdęcia lub inne bóle brzucha, wtedy niewątpliwie powinieneś sięgnąć po napary ziołowe. Jeśli w Twojej domowej apteczce nie zabraknie na przykład dziurawca czy kopru włoskiego, wtedy leki na niestrawność z pewnością nie będą Ci w ogóle potrzebne. Prawdą jest, iż leki na niestrawność, chociaż oczywiście działają na te dolegliwości, zwykle podrażniają dodatkowo żołądek, w związku z czym możesz nabawić się innych problemów.
Poważniejsze dolegliwości? – warte sprawdzenia.

Nawet jeżeli jesteś zwolennikiem domowych metod leczenia wszystkich dolegliwości, niewątpliwie powinieneś wiedzieć, iż niektórych schorzeń nie powinieneś lekceważyć. Jedną z tego rodzaju chorób są między innymi hemoroidy. Oczywiście możesz stosować na nie dodatkowo ciepłe okłady lub podobne leki, jednakże hemoroidy właściwie zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, żeby nie rozwinęły się w żadne gorsze dolegliwości czy choroby.