Nie od wczoraj wiadomo, że część ludzi niekoniecznie ufa lekarzom. Sporo osób decyduje się na osobiste leczenie w zaciszu własnego mieszkania za pomocą tylko naturalnych preparatów. Czy faktycznie tego typu leczenie ma sens i możliwe jest wyleczenie się w podobny sposób z poważnych chorób? Sprawdźmy, czego konkretnie używa się przy zaleczaniu konkretnych chorób.

Zbyt duży cholesterol?
Karczoch zwyczajny

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Jeśli na przykład masz zbyt wysoki cholesterol, wtedy powinieneś jeść dużo karczochów. Okazuje się bowiem, że karczoch zwyczajny ma mnóstwo związków, które pozwalają na zmniejszanie zawartości złego cholesterolu. Nie be powodu dieta śródziemnomorska, bogata właśnie między innymi w karczochy czy inne świeże warzywa oraz oliwki, jest jednogłośnie uznawana za najzdrowszą na ziemi. Jeśli nie smakuje Ci karczoch zwyczajny, wówczas możesz zastąpić go właśnie oliwkami – są one rewelacyjnym sposobem walki z cholesterolem – czytaj dalej na
Karczoch zwyczajny
Dolega Ci niestrawność?
Mięta

Autor: Jasmine&Roses
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli często zdarzają Ci się na przykład wzdęcia lub inne bóle brzucha, wtedy niewątpliwie powinieneś sięgnąć po napary ziołowe. Jeśli w Twojej domowej apteczce nie zabraknie na przykład dziurawca czy kopru włoskiego, wtedy leki na niestrawność z pewnością nie będą Ci w ogóle potrzebne. Prawdą jest, iż leki na niestrawność, chociaż oczywiście działają na te dolegliwości, zwykle podrażniają dodatkowo żołądek, w związku z czym możesz nabawić się innych problemów.
Poważniejsze dolegliwości? – warte sprawdzenia.

Nawet jeżeli jesteś zwolennikiem domowych metod leczenia wszystkich dolegliwości, niewątpliwie powinieneś wiedzieć, iż niektórych schorzeń nie powinieneś lekceważyć. Jedną z tego rodzaju chorób są między innymi hemoroidy. Oczywiście możesz stosować na nie dodatkowo ciepłe okłady lub podobne leki, jednakże hemoroidy właściwie zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, żeby nie rozwinęły się w żadne gorsze dolegliwości czy choroby.