Wady wzroku dotyczą dużej części osób, niezależnie od ich wieku. W dzisiejszych czasach wyleczenie wad jak również chorób oczu jest znacznie prostsze aniżeli parędziesiąt lat temu- okulistyka wciąż się rozwija i wprowadza nowe sposoby leczenia.

Najpopularniejszym sposobem na korekcję naszej wady wzroku jest korzystanie z okularów. W przypadku daleko i krótkowzroczności jest to najszybsze rozwiązanie na poprawę zdolności widzenia u pacjenta. W wielu jednak przypadkach, gdy wada jest bardzo duża, mimo noszenia okularów, wada wzroku może sprawiać duże problemy. Osoby aktywne niekiedy zamiast okularów wybierają soczewki kontaktowe >> soczewki kontaktowe acuvue oasys, jednakże nie każdy pacjent może je nosić. Gdy wada wzroku wyjątkowo utrudnia nam funkcjonowanie możemy udać się na laserowe operacje oczu. Specjalistyczna klinika okulistyczna
Z roku na rok zyskują coraz większe zainteresowanie, a leczeni po zabiegu są najczęściej bardzo usatysfakcjonowani. Zanim jednak zdecydujemy się na takie zabieg, musimy skonsultować to z naszym lekarzem, który wykona wymagane badania i określi, czy możemy podjąć się zabiegowi. Czasami jest to niemożliwe, ze względu na wiele przeciwwskazań.

okulista

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowe operacje oczu to szybkie zabiegi, które są wyjątkowo bezpieczne. Niemal w ogóle nie używa się w trakcie nich narzędzi chirurgicznych, a tylko wykorzystuje się laser. Kiedy zapytamy pacjentów jak odbywała się laserowa korekcja wzroku opinie będą wyjątkowo korzystne, bowiem zabieg jest bezbolesny i nie powoduje wzmożonego, przedoperacyjnego stresu u leczonych. Specjalistyczna klinika okulistyczna
Czas rekonwalescencji również jest krótki, co jest dodatkową zaletą tego typu zabiegu. Możemy zdecydować się na wykonanie zabiegu dla obu oczu jednego dnia.

W zależności od gabinetu koszty takiego zabiegu mogą się różnić, lecz ceny najczęściej wahają się w granicach kilku tysięcy złotych. Warto znaleźć profesjonalny gabinet, który proponuje nam usługi na najwyższym poziomie, ponieważ nasze oczy to bardzo wrażliwy narząd.

Operacje oczu z wykorzystaniem lasera przynoszą bardzo zadowalające rezultaty, wśród wielu leczonych pacjentów. Jeśli chcemy zrobić taki zabieg, skonsultujmy to ze swoim lekarzem jak również znajdźmy najlepszy gabinet, który wykonuje tego rodzaju zabiegi. Na pewno powrócimy z niego zadowoleni i bez uciążliwej wady naszego wzroku.