Tak jest, że duża liczba osób niezależnie od diety, celu ćwiczeń, zapomina, że nasz organizm, ażeby najlepiej działał wymaga paliwa. Stąd więc zawsze musimy jeść śniadania, ponieważ w ten sposób oferujemy mu dużą ilość energii niezbędne do „rozruchu”.

więcej informacji

Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne, aby w pierwszym posiłku było bardzo dużo węglowodanów złożonych, nawet jak naszym celem jest zmniejszenie wagi. To nie muszą być skomplikowane dania, najlepiej połączyć płatki gryczane, czy jaglane ze świeżymi, czy suszonymi owocami, garścią orzechów i to zalać mlekiem, bądź jogurtem. Jeżeli naszym celem jest zbudowanie większych mięśni to każdy posiłek powinien mieć znaczną porcję białka, nie może jednakowoż przekroczyć 2g/kg masy ciała.

Jeżeli chcesz zdobyć podobne dane na omawiany wątek, to najpierw zerknij tu i przenieś się do serwisu (http://www.waterfun.pl/kajaki.html), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo nowych wiadomości.

/J]

sport - widok

Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com
Jak natomiast marzy nam się zgrabna sylwetka (dalej), to także najbardziej korzystna będzie zwiększona podaż białka, ale także tzw. ujemny bilans energetyczny. Na pewno też warto zadbać, żeby ostatni z posiłków składał się jedynie z białka i zdrowych tłuszczy, bo przed snem nie trzeba nam węglowodanów, które przyczynią się tylko do powiększenia zasobów tkanki tłuszczowej. Nieważne czy uprawiamy fitness czy może wysiłek bardziej po to, ażeby zbudować tkankę mięśniową, po wieczornym treningu należy zjeść jeden, a może i dwa posiłki. To dosyć zaskakujące dla osób, które od razu po skończonych ćwiczeniach idą spać. A to błąd, gdyż po skończonym treningu powinniśmy jak najszybciej uzupełnić substancje odżywcze. Dostarczy ich przykładowo duży banan – dodatkowe info -.

Jak wiadomo wszystko jednak zależy od rodzaju, intensywności oraz czasu trwania treningu. Najlepiej, jak nie jesteśmy pewni, jak można działać, zdecydować się na trening indywidualny. Trener ukaże nam wtedy, jak ćwiczyć oraz co jeść po różnorodnej aktywności ). Dzięki temu będziemy wtedy spokojnie ćwiczyć oraz rozsądnie budować swoją sylwetkę. Tacy trenerzy są w wielu miejscach naszego kraju, tak więc bez problemu można ich wynająć, na pewno jednakże w Poznaniu można odnaleźć najlepszych profesjonalistów. Jak więc tylko mieszkamy nieopodal Poznania, to najlepiej się nad tym zastanowić. To może być dla nas najbardziej optymalne wyjście.