istnieją momenty, kiedy krzyczymy: basta!. Trudno przedstawić je wszystkie, gdyż nie wystarczyłoby ani czasu, ani miejsca. Niemniej, każdy z nas wyobraża sobie inaczej różne rzeczy, których nigdy by nie zrobił. tak samo ma się rzecz z wizytą u pewnych lekarzy. Tu akurat przypadki się powtarzają, bo jest wszakże pewna ograniczona ilość profesji lekarskich. Warto jednakże przyjrzeć się ciekawej zależności: co łączy urologa z psychiatrą?

Badania loabolatoryjne

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Jest grupa, znacząca grupa mężczyzn, którzy na wyrażenie urolog wpadają w panikę. Poradnia (psycholog pruszków) urologiczna to dla nich miejsce, w którym obnaży się całą ich męskość, zaatakuje rozdmuchane ego, a co najstraszniejsze uzna się ich za niezdrowych „w tym temacie”… Oczywiście to bzdury, urolog to wszystko zna i nic go nie zadziwi, nie musisz w takim razie bać się szydzenia czy kpin.

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu chcesz jeszcze bardziej precyzyjnie przeanalizować ten temat, zalecamy tę ofertę, gdyż ona jest równie ekscytująca!

Bo to tak gdybyś wybrał się do lekarza ogólnego i obawiał się przyznać do gorączki, obawiałbyś jednocześnie, iż fachowiec zacznie się ciebie naigrawać. Albo jakbyś poszedł do poradni alergologicznej drżąc na samą myśl, iż wyjdzie ci jakieś dziwne uczulenie. Dla alergologa to chleb powszedni.

Zapamiętaj, iż urolog to zwykły doktor zajmujący się układem moczowo-plciowym – , a układ taki podatny jest, tak jak pozostałe części organizmu na choroby, trudności, skaleczenia i uczulenia.

Druga grupa ma prawdopodobnie jeszcze gorzej, gdyż chociażby byłoby bardzo źle ze zdrowiem, członek tej społeczności nie przyzna się nawet przed sobą, iż jest mu konieczny psychiatra. Zresztą na samo brzmienie takiego słowa niektórym włos najeża się na głowie, a umysł przejmują niespokojne obrazki ludzi w białych kaftanach. To też oczywiście nonsens i szablony myślowe. Psychiatra zajmuje się nie kondycją fizyczną, ale stanem psychicznym, który kompletnie wpływa na sprawność w każdej dziedzinie. Podobnie, jak mówi się, iż „w zdrowym ciele zdrowy duch”, tak samo można przyznać to w drugą stronę, otóż, bez spokoju psychicznego (bez nerwicy, leków, niepokojów) nie ma sprawnego ciała, bo psyche i soma nie potrafią żyć oddzielnie od siebie, nie mogą być rozłączni. Dopiero skonsolidowanie tych dwóch sfer przynosi ukojenie i sprawne funkcjonowanie naszego organizmu.

Jeśli chodzi o nasz kraj to wszędzie znajdziemy lęk przed tymi dwoma medycznymi dziedzinami. nie jest ważne, czy mowa o Warszawie czy Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, czy o Zielonej Górze i Koszalinie. Może bierze się to stąd, że są to sfery mocno intymne, a my ludzie jesteśmy wyczuleni i wrażliwi na ich punkcie. W szczególności jeśli chodzi o zabieg wazektomii. Czytaj więcej: link. To zrozumiałe, ale musimy wiedzieć, że wizyta u tego typu lekarza to coś zupełnie naturalnego.