Jedną z najpopularniejszych form rozrywki zimą są wyjazdy na narty. Na szczęście nasz kraj w zasadzie całą część południa wypełnioną ma wspaniałymi górami, w których czeka bardzo szeroka propozycja dla każdego miłośnika tego sportu. Jeśli ktoś chce, to wybrać się również może trochę dalej w kierunku południa. Już na przykład na Słowacji są również doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, a przecież w niewielkiej odległości leżą również Alpy, które oferują dużo więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać różnych możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej propozycji. Oczywiście dużo zależeć będzie od tego, ile będzie czasu na taki wyjazd i jakim budżetem będzie się dysponować. Wybierając ośrodki w Alpach trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie nieco więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty dojazdu, szczególnie z północnych regionów kraju. Za to Czechy i Słowacja zachęcają niskimi cenami, często dużo konkurencyjnymi niż w naszych ośrodkach – tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u naszych sąsiadów jak i u nas jest rzeczywiście spory. Sporo jest niewielkich stoków, jakie idealnie powinny się nadawać na szybki, jednodniowy pobyt. Ale nawet takie miejsca oferują parę tras o różnej trudności, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek gdyby ktoś chciał zostać nieco dłużej. Zupełnie odmiennego miejsca będzie się szukać, jeżeli w planach będzie wyjazd na nieco więcej, na przykład na ferie zimowe czy w czasie przerwy świątecznej. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za jakimś przyjemnym pensjonatem w miejscu, gdzie różnych stoków będzie więcej. Na różne sposoby można również organizować sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Niezliczone biura turystyczne proponują podczas zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeśli znajdzie się coś ciekawego, to należy taką okazję wykorzystać – sprawdź dodatkowe informacje. Plusem zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się przejmować żadnymi sprawami związanymi z rezerwacją noclegów czy kupowaniem karnetów, lecz niekiedy może to wyjść trochę drożej, niż wyjazd zorganizowany samodzielnie.