Jedną z najpopularniejszych form rozrywki zimą są wyjazdy na narty. Na szczęście nasz kraj w zasadzie całą część południa wypełnioną ma wspaniałymi górami, w których czeka bardzo szeroka propozycja dla każdego miłośnika tego sportu. Jeśli ktoś chce, to wybrać się również może trochę dalej w kierunku południa. Już na przykład na Słowacji są również doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, a przecież w niewielkiej odległości leżą również Alpy, które oferują dużo więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać różnych możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej propozycji. Oczywiście dużo zależeć będzie od tego, ile będzie czasu na taki wyjazd i jakim budżetem będzie się dysponować. Wybierając ośrodki w Alpach trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie nieco więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty dojazdu, szczególnie z północnych regionów kraju.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, bez wahania przeczytaj dodatkowo inne warte zapoznania się (https://www.eccotravel.eu/izrael/) materiały – niewątpliwie także Cię zaintrygują!

Za to Czechy i Słowacja zachęcają niskimi cenami, często dużo konkurencyjnymi niż w naszych ośrodkach – tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u naszych sąsiadów jak i u nas jest rzeczywiście spory. Sporo jest niewielkich stoków, jakie idealnie powinny się nadawać na szybki, jednodniowy pobyt. Ale nawet takie miejsca oferują parę tras o różnej trudności, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek gdyby ktoś chciał zostać nieco dłużej.

Jeżeli ta kwestia Cię interesuje, to masz możliwość uzyskać podobne informacje na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź serwis www.

Zupełnie odmiennego miejsca będzie się szukać, jeżeli w planach będzie wyjazd na nieco więcej, na przykład na ferie zimowe czy w czasie przerwy świątecznej. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za jakimś przyjemnym pensjonatem w miejscu, gdzie różnych stoków będzie więcej. Na różne sposoby można również organizować sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Niezliczone biura turystyczne proponują podczas zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeśli znajdzie się coś ciekawego, to należy taką okazję wykorzystać – sprawdź dodatkowe informacje. Plusem zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się przejmować żadnymi sprawami związanymi z rezerwacją noclegów czy kupowaniem karnetów, lecz niekiedy może to wyjść trochę drożej, niż wyjazd zorganizowany samodzielnie.