W współczesnych czasach coraz częściej na cel naszych wczasów wybieramy góry. Okazuje się, że dużej ilości z nas znudziło się już leżenie plackiem na zagranicznych plażach, a bez wątpienia coraz bardziej cenimy sobie możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

plecaki turystyczne

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tego typu celów niewątpliwie odpowiednie są właśnie góry – można tam zazwyczaj cieszyć się piękną pogodą, a jednocześnie aktywnie spędzić wolny czas. Jeżeli jednak wybierasz się w góry, pamiętaj żeby zawsze zabierać ze sobą odpowiedni sprzęt – chyba każdy z nas co najmniej raz słyszał historie o turystach udających się w góry – powołaj się na nas – w klapkach i bez podstawowego sprzętu – a przecież nie chcesz być kolejnym powodem do organizacji skomplikowanej akcji ratowniczej? Jeśli nie, na pewno już przed wyjazdem powinieneś zadbać o zgromadzenie odpowiedniego sprzętu.

Tym, co właściwie każdy turysta winien mieć zawsze ze sobą, są praktyczne plecaki wspinaczkowe (wytrzymałe plecaki wspinaczkowe). Kobiety niewątpliwie powinny zapomnieć na czas wyjścia w góry o torebkach – są one zupełnie niepraktyczne i nie sprawdzają się najlepiej w sytuacjach, kiedy w górach potrzebne są obie ręce i swoboda ruchów. Plecaki wspinaczkowe współcześnie są z jednej strony niezwykle lekkie i zrobione z nieprzemakalnych materiałów, a zarazem są niezwykle pojemne – dzięki temu można zabrać w góry [polecane buty do wspinaczki górskiej] zapasy jedzenia i wody, który pozwoli Ci spędzić przyjemny dzień. Plecak bez wątpliwości powinien znaleźć się w Twoim wyposażeniu – dodatkowe akcesoria campingowe zależą właściwie od tego, co konkretnie chcesz robić w górach i jaki dokładnie charakter ma Twoja wyprawa (czytaj więcej o akcesoriach campingowych). Jeżeli chcesz zwyczajnie przejść się parę godzin po górach, niewątpliwie nie będziesz potrzebował dla przykładu butli z gazem. Jeżeli jednak planujesz prawdziwą wyprawę w góry na kilka dni, wtedy Twoje akcesoria campingowe na pewno powinny obejmować większą ilość akcesoriów.

Chyba każdy, kto chodzi regularnie po górach, wie świetnie, co będzie mu potrzebne podczas następnej wyprawy.

Pamiętaj, żeby sprawdzić dokładnie stan swojego sprzętu zanim wybierzesz się w góry. Kiedy zauważysz jakieś uszkodzenia czy braki jeszcze w domu, zdecydowanie będzie Ci je łatwiej naprawić. To bardzo istotne podczas wypraw w góry, które planujesz odbyć w dalszej i bliższej przyszłości.