Zimowa pora w mieście wcale nie musi być nudna, na pewno można odkryć sporo ciekawych rzeczy do zrobienia. Do dyspozycji przecież będą baseny, kluby fitness, a dla tych, którzy się nie boją założenia łyżew również lodowiska. W większości miast znajdują się kryte lodowiska, czynne bez względu na aurę, a jeśli tylko jest odpowiednio zimno, to działają również lodowiska na wolnym powietrzu.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Jednak sporo osób nie chce się wybrać na lodowisko, ponieważ nie umie jeździć, i uznaje to za bardzo trudną rzecz. Inni się z kolei tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale także jest to po prostu dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugi argument, to przy każdej ślizgawce funkcjonują wypożyczalnie, w których za kilka złotych pożyczyć się da parę łyżew. Oczywiście jeśli ktoś planuje większą ilość jeżdżenia, to warto żeby zakupił swoje, lecz do kilku wizyt na lodzie zupełnie powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew kształtuje się przeważnie od paru do piętnastu złotych, więc nie jest jakoś strasznie wygórowana, na podobnym poziomie także kształtują się ceny za lodowisko.

O ile łyżwy figurowe można bez problemów pożyczyć, to kłopotliwe dla wielu osób jest to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo może się to wydawać ogromnie trudne, szczególnie przy utrzymaniu równowagi na cienkiej płozie. Jednak wystarczy odrobina treningu i zapoznania się z podstawami, żeby w pełni się cieszyć tym wspaniałym sportem.

łyżwy
Początkowo, zanim wyjdzie się na lód, warto trochę pochodzić na łyżwach, w ten sposób zacznie się uczyć utrzymywania równowagi. Będąc już na lodzie początkowo można się przytrzymywać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie. Nie należy przejmować się tym, że można upaść, czy że prawie stoi się w jednym miejscu, każdy kto umie jeździć też tak kiedyś zaczynał. Gdy powolne chodzenie i stanie nie będzie już stanowić problemów, to kolejnym krokiem powinno być spróbowanie jazdy. Aby to zacząć trzeba się lekko odpychać nogami na zmianę, przez co powoli zacznie się jechać do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu trzeba również poznać hamowanie, to też jest bardzo ważny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę .