Każda osoba, która choruje na kataraktę musi zadbać o to, by poddać się właściwemu leczeniu. Zwykle będzie to operacja. Dlatego, należy także systematycznie kontaktować się z okulistą przez co będzie się każdorazowo dobrze poinformowanym. W końcu, istnieją podstawowe informacje na temat zabiegów usunięcia katarakty o jakich musi wiedzieć każdy pacjent. A to lekarz prowadzący powinien o tym informować.

gabinet okulistyczny

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg aktualnie przeprowadzany pozostaje za pomocą nowoczesnej techniki, jest bezbolesny oraz trwa zaledwie parę minut. Pacjent musi w ustalonym terminie udać się do kliniki, rejestrować i zrobić niezbędne badania do jakich zaliczają się: mierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, obliczenie mocy optycznej sztucznej soczewki, czy badanie krwi. To umożliwi przeprowadzenie wnikliwego wywiadu medycznego.

Przed samym wykonaniem operacji takiej jak zabieg na zaćmę oko chorego zostaje znieczulane kroplami i poddane dezynfekcji. W czasie operacji pacjent może czuć lekki ścisk, aczkolwiek nie będzie czuć bólu. Na chore oko (stała poprawa wzroku – http://www.okulus.pl) nakieruje się mocniejsze światło, co jest przyczyną dyskomfortu. Nie są to jednak zbyt często przydarzające się dolegliwości. LekarzLekarz – polecane – najpierw usunie zmętniałą soczewkę oka, a kolejno zaimplantuje nową. W czasie operacji chory regularnie będzie powiadamiany o tym, co ma miejsce na sali operacyjnej i w którą stronę ma patrzeć. To pozwala na wykonanie operacji w doskonałych okolicznościach – NZOZ Centrum Lekarskie Alfa sp.j. Ryszard Sędziak i wspólnicy.

W tej chwili znacznie więcej chorych uskarża się na problemy z oczami, a zaćma jest jedną z coraz częściej pojawiających się chorób z takiego obszaru. Dlatego tak ważne pozostaje, żeby wdrożyć natychmiastowo kurację. Niestety, oczekiwanie na zabieg może trwać nawet kilka miesięcy, w skutek czego wielu pacjentów zdecydowanych jest na jego wykonanie w prywatnych klinikach, też poza granicami kraju. Głównie wtedy udają się oni do czeskich ośrodków zdrowia, ponieważ w nich mogą oczekiwać na zwrot kosztów.

pacjent

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie, poznawanie podstawowych wiadomości w temacie zabiegów usuwania katarakty pozwala pacjentom poczuć się w większej mierze pewnie i każdy bez wyjątku lekarz specjalista zobowiązany jest doinformować o wszystkich szczegółach przychodzących do niego chorych. Ten artykuł zapewne pokazał taki stan rzeczy bardzo szczegółowo wszystkim pacjentom.